Bolonja odolela u Torinu: Golman Skorupski približio ekipu UEFA Ligi šampiona

03.05.2024 22:38
Antonio Sanabrija u duelu sa Mihelom Ajbišerom Tanjug/Spada/LaPresse via AP
Antonio Sanabrija u duelu sa Mihelom Ajbišerom

Bolonja je za korak bliža plasmanu u UEFA Ligu šampiona. Remijem bez golova u Torinu, ekipa Tijaga Mote je na tri kola pre kraja Serije A napravila prednost od pet bodova nad Romom koja ima meč manje i sama kroji sudbinu. Torino je bio bolji rival, imao je više prilika, Ivan Ilić je bio veoma dobar, ali "meč viner" je golman gostiju Lukas Skorupski.

Torino i Bolonja imaju dugu tradiciju rivalstva, nema tu mnogo golova i mečevi su u poslednje vreme prilično izjednačeni.

Ništa drugačiji od prethodnih nije bio ni ovaj u Torinu. Igralo se čvrsto a najbolju priliku u prvom delu propustio je Sanbrija u 17. minutu. Ivan Ilić, koji je bio starter u timu Torina, sjajno je centrirao sa leve strane, Sanabrija pogodio prečku, da bi zatim golman Skorupski odbranio udarac Cirkzea.

Vanja Milinković Savić nije imao mnogo posla na golu Torina, ali zato je igrač utakmice njegov kolega Lukas Skorupski zbog par fantastičnih odbrana. Prvu je napravuio u 66. minutu kada je lopta posle centaršuta stigla do Ivana Ilića. Srpski reprezentativac je snažno šutirao u ugao sa 14-15 metara, ali je golman Bolonje sjajno zaustavio udarac.

Mogao je na kraju Orsolini da donese pobedu Bolonji, ali nije uspeo da matira Vanju Milinkovića Savića,