Verona još čeka na pobedu, ali makar više ne gubi u nizu: Ekipa Darka Lazovića protiv Lećea prekinula crnu seriju

27.11.2023 20:50
Fudbaleri Verone i Lećea na meču Serije A Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP)
Fudbaleri Verone i Lećea na meču Serije A

Verona igra jednu od najlošijih sezona u svojoj istoriji, pa je u prvih 12 kola Serije A svega dva puta slavila, a kako nije ni remija imala više (2) pred duel sa Lećeom i večerašnji bod deluje kao podvig - 2:2 (1:1). Pogotovo ako se ima u vidu da mu je prethodilo pet uzastopnih poraza.

Ukoliko se zagrebe ispod rezultatske površine videće se da domaćin ima razlog više za zadovoljstvo, koliko god to zvučalo tragikomično u sadašnjoj situaciji, jer je dva puta bio u zaostatku i dva puta stizao bolje rangiranog rivala.

Istina, mogla je Verona možda i do prvog trijumfa još od avgusta meseca, ali je imala nesreću da mrežu Lećea čuva super raspoloženi i skoncentrisani Falkone, čije su intervencije na kraju sprečile peto gubljenje utakmica tima sa juga Italije u prvenstvenoj2023/2024.

Njegov tim je prvo poveo golom Odina u 30. minutu, da bi Engonge doneo izjednačenje Veroni (41). Onda je Gonzalez (69) vratio prednost gostima, ali je Đurić iskoristio svoju šansu i postavio konačan rezultat.

Reprezentativac Srbije, Darko Lazović, u remiju svoje Verone učestovao je od 61. minuta, kada je ušao sa klupe.

Empoli - Sasuolo 3:4 (2:2)
/Kaputo 3 penal, Facini 35, Kovalenko 86 - Pinamonti 9, Enrike 20, Berardi 66, 90+2/

Frozinone - Đenova 2:1 (1:1)