Palas "pecnuo" Siti, pa doživeo poraz na Selhurst parku: Šampion se ne predaje

06.04.2024 15:28
Mančester siti Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
Mančester siti

Uzbudljivo je bilo samo u prvom poluvremenu utakmice 32. kola, a onda je četa Pepa Gvardiole pokazala svu svoju moć i jasno stavila svima do znanja da se neće tako lako odreći trona i potere za Liverpulom i Arsenalom.

Naime, sa odigrano utakmicom više, Mančester siti je sada izjednačen na vrhu sa "redsima" (po 70 bodova), dok je Arsenal, trenutno, treći sa dva boda manje.

Kristal Palas – Mančester siti 2:4 (1:1)!

Posebno zanimljiv bio je uvodni deo meča, jer je publika sa Selhurst parku videla dva gola za 13 minuta, a imala je i razloga da se raduje, što nije bio slučaj sve do pred kraj utakmice. Već u trećem minutu domaćin je izveo brzu kontru i preko Žan-Filipa Matetea poveo 1:0. Ta prednost nije potrajala. Majstor igre Kevin de Brujne odlučio je posle nekoliko propalih napada da sam reši akciju desetak minuta kasnije i da prelepim udarcem matira Dina Hendersona.ž

Uprkos tome što je do kraja poluvremena bilo još sijaset opasnih napada, pre svega ispred gola Kristal Palasa, rezultat se nije menjao.

Međutim, samo dva minuta od početka drugog dela igre Riko Luis je iskoristio šansu i prvi put na utakmici doveo Siti do prednosti 2:1. Erling Haland ju je duplirao u 66, a pitanje pobednika bilo je rešeno kada je De Brujne u 70 povisio na 4:2.

Poraz domaćina ublažio Odsone Eduard u 86. minutu.