Liga 1

Monako sigurno korača ka plasmanu u Ligu šampiona: "Kneževi" rutinski slavili protiv Klermona

04.05.2024 18:55
Fudbaler Monaka, Takumi Minamino Guliver/NorbertScanella Panoramic
Fudbaler Monaka, Takumi Minamino

Fudbaleri Monaka su bez većih problema savladali Klermon 3:1 (2:1) u 32. kolu francuske Lige 1 i tako stigli na pobedu od plasman u Ligu šampiona.

Izabranici Adija Hitera su već u 16. minutu stigli do prednosti preko Takumija Minamina. Gosti su izjednačili golom Mohameda Šam Saračevića, ali je to bilo kratkog daha jer je domaćin ponovo stigao do vođstva kada je Bril Embolo zatresao mrežu u 37. minutu.

"Kneževi" su i u drugom delu igre nastavili u istom ritmu, te je Visam Ben Jeder već početkom drugog poluvremena povećao na 3:1. Domaćin je do kraja utakmice nastavio da napada, a Ben Jeder je u 87. minutu postavio konačan rezultat.

Monako se nakon ovog trijumfa nalazi na drugom mestu sa 61 bodom, pet više od trećeplasiranog Bresta, odnosno šest više od četvrtoplasiranog Lila. Pobedom u narednom kolu bi overili plasman u Ligu šampiona za narednu sezonu. Sa druge strane, Klermon zauzima poslednju poziciju sa 25 boodva.