
pre 4 minuta 20: 48
Aleksa Avramović uzeo rusku titulu sa CSKA: Šampionski oproštaj Srbina od VTB lige
Košarkaški reprezentativac trijumfalno završio odiseju u klubu iz Moskve, pre selidbe u novi klub.
Fudbalska reprezentacija Španije trenutno igra polufinalni okršaje Evropskog prvenstva u Nemačkoj protiv Francuske, i vodi na kraju prvog poluvremena sa 2:1.
Iako su "trikolori" poveli u uvodnim minutima utakmice preko Kolo Muanija, vrlo brzo je došlo do totalnog preokreta, a njegov incijator je bio Lamine Jamal.
Mladi napadač Barselone je uzeo loptu na dve trećine terena, spretno prišao ivici kaznenog prostora, a onda neometano uputio razoran, ali i vanserijski precizan udarac, koji se odbio o desnu stativu Majka Menjona. Tamnoputi golman Francuske je svojom paradom samo ulepšao ovo remek delo mladog majstora.
Da događaj postane istorijski koliko i velelepan, postarale su se godine fudbalera "furije". Naime, Jamal je sa 16 godina i 363 dana ušao u anale Evropskih šampionata, postavši najmlađi strelac na ovoj manifestaciji nacionalnih timova.
Pre njega je skoro dve godine stariji Johan Vonlanten držao rekord svojim golom za Švajcarsku protiv, kakve li slučajnosti, upravo Francuskoj.
Zadnjih mesec dana pred našim očima se odvija istorija, i gradi se fudbalsko ime koje i te kako može da uzdrma neprikosnovene planine, prethodno zamišljene kao nedostižne, kada su na njihovim vrhovima bili Kristijano Ronaldo i Lionel Mesi. Ipak, sve jasnije postaje da je Lamine Jamal budućnost, ne samo španskog i evropskog, već i svetskog fudbala.
Nastavak utakmice Španije i Francuske možete pratiti na kanalu Arena 1 Premium.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
13.07.2024 18: 14
"Engleska je do sada već pokazala da ume da se vrati i kada prva primi gol, videli smo to prtotiv Holandije u polufinalu. Takođe i protiv Slovačke kada je Belingem postigao onaj gol u poslednjem minutu", istakao je Španac.
10.07.2024 19: 26
Španija je u svakoj od šest pobeda imala novog junaka.
10.07.2024 08: 15
Na velikom ekranu, ispod zvezdanog neba, ljubitelji fudbala pratili su uživo polufinale Evropskog prvenstva u fudbalu između Španije i Francuske.
09.07.2024 22: 42
Španija je prvi učesnik finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar