
pre 14 minuta 22: 48
(UŽIVO) Brojimo sitno: Otvara se NBA "pijaca"
Mnoštvo zanimljivih imena je u opticaju
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković govorio je na konferenciji za medije uoči utakmica protiv Mađarske i Litvanije u kvalifikacijama za EURO 2024.
Srbija 7. septembra dočekuje Mađarsku na stadionu Rajko Mitić. Zbog kazne UEFA, samo će deci uzrasta do 14 godina biti dozboljen ulaz, a tri dana kasnije "orlovi" će gostovati Litvaniji u Kaunasu.
"Generalno možemo da budemo zadovoljni sa bodovnim saldom i pozicijom koju imamo, ali uvek može bolje i više. Drago mi je što ćemo imati neke važne igrače ovog puta (Mitrović, Vlahović, Jović, prim. aut), tako u tom smislu ćemo biti bolji", rekao je Piksi na početku izlaganja.
Srbija deli prvo mesto u grupi G sa Mađarskom. Obe selekcije imaju po dve pobede i poraz.
"Pozicija je dobra i ono što nas zanima je pozicija broj jedan i broj dva da bismo došli do cilja, a to je Evropsko prvenstvo. Neće biti lako ali moramo da verujemo u svoje snage i kvalitet koji imamo."
Mađari su najveći rivali Srbije, što potvrđuju rezultati na tabeli posle tri odigrana kola.
"Svakako da je duel sa Mađarskom derbi grupe, jer su svi rekli da su Srbija i Mađarska glavni favoriti u grupi. Slažem se, prihvatam to razmišljanje. Veoma ih poštujemo, imaju izuzetno kvalitetnog trenera Marka Rosija, nekoliko pojedinaca vrhunske klase, da ne pominjem Soboslaja koji je igrač svetskog ranga. Pripremićemo se najbolje što možemo, analiziraćemo rivala, ali moramo da budemo fokusirani da kroz našu igru dođemo do rezultata."
Selektor je rekao da o Litvaniji neće razmišljati dok se ne završi utakmica sa Mađarskom.
Stojković je iskoristio priliku da izrazi zadovoljstvo što je veliki broj reprezentativaca tokom leta napravio iskorak prelaskom u bolje klubove, a našalio se i da su mu Sergej Milinković-Savić i Aleksandar Mitrović "napravili problem" jer sada uz sve silne utakmice koje gleda morati da prati i prvenstvo Saudijske Arabije.
Takođe, rekao je da mu je žao zbog kazne, ali da će atmosfera biti slična kao protiv Švedske u Ligi nacija kada su na tribinama iz istih razloga bili mališani do 14 godina.
Srbija je otvorila kvalifikacije pobedom nad Litvanijom. Slavila je 2:0, kao i u narednom meču sa Crnom Gorom, da bi sredinom juna remizirala sa Bugarskom 1:1, golom Darka Lazovića u poslednjim trenucima meča.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
23.03.2025 20: 41
Nastavio je Dragan Stojaković seriju dobrih rezultata sa selekcijom Srbije. Nakon plasmana na Mundijal i Evropsko prvenstvo, a sada je uspeo drugi put u nizu da izbori nastup u elitnoj divziji Lige nacija što je veliki uspeh.
19.03.2025 17: 42
Na konferenciji za medije su govorili Dragan Stojković i Predrag Rajković, a selektor "orlova" je istakao da bi Austrija mogla da bude favorit u Beču.
04.03.2025 13: 15
Prvi meč između Austrije i Srbije biće odigran 20. marta u Beču, a revanš je tri dana kasnije u Beogradu.
13.12.2024 14: 36
Evo šta su imali da kažu mediji iz Engleske o današnjem žrebu kvalifikacija za Mundijal 2026. godine.
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar