
pre 7 minuta 13: 00
(VIDEO) Ovako su dočekani crno-beli u Australiji: Euforija zbog Partizana u Melburnu
Izabranici Željka Obradovića odigraće tamo dve utakmice protiv Panatinaikosa i Sidnej Kingsa.
Engleska ponovo nije pokazala raskošni potencijal, ali se ponovo plasirala u polufinale UEFA EURO. Sem taktičke discipline, malo toga može da se govori o igri jednog od favorita za titulu, ali mnogo toga je na ovom meču pokazao Bukajo Saka.
Pre svega karakter velikog igrača jer je "oterao duhove prošlosti" sa minulog UEFA EURO kada je promašio penal protiv Italije u finalu na penal ruletu i bio antiheroj nacije. Krilni igrač Arsenala je sjajnim pogotkom u 80. minutu neutralisao prednost Švajcarske, uveo meč u penale, a tamo se hrabro latio lopte i matirao Jana Zomera. Bio je svakako igrač odluke.
"Možete jednom da ne uspete, ali imate izbor da li da se ponovo dovedete u takvu situaciju. Ja sam odlučio da budem jedna od onih koji će preuzeti odgovornost. Verovao sam u sebe i kada je lopta pogodila mrežu bio sam veoma srećan čovek", istakao je Saka.
Demoni EURO 2020. pratili su dugo Saku. Sa Rašfordom i Sančom bio je podvrgnut najstrašnijem zlostavljanju iako je tada imao samo 19 godina. Sve je istrpeo krilni igrač Arsenala i sinoć je oteralo zle duhove prošlosti, postao je junak nacije.
"Bila je to hrabra odluka Bukaja, ali nisam sumnjao da će preuzeti odgovornost jer je on jedan od naših najboljih igrača. Svi smo znali kroz šta je sve prolazio od prethodnog UEFA EURA i zato sam ga zagrlio onako jako. Znam da ovakvo iskustvo oblikuje ličnost, vratio se jači", istakao je selektor Engleske Geret Sautgejt.
Hvalio je Saku i Rio Ferdinand, stručni konsultant za "BBC":
"Saka je verovatno najvažniji igrač Engleske jer on radi nešto drugačije od ostalih. On pobeđuje rivala. Sličan je Ajrenu Robenu, znate da ulazi u vaš prostor ali ne možete da ga zaustavite jer je tako brz i oštar. Svakako je jedan od najboljih krilnih igrača sveta".
Veliki igrači rastu u velikim momentima...
Engleska će se u sredu veče (21.00, TV Arena 1 Premium) sastati sa Holandijom u polufinalu UEFA EURO, dan ranije meč za ulazak u borbu za trofej odigraće Španija i Francuska.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
15.07.2024 10: 12
Geri Lineker, Rio Ferdinand, Kris Saton i drugi bivši igrači Engleske ističu da je EURO osvojio bolji tim.
14.07.2024 22: 54
Španija je pobedila Englesku 2:1 (0:0) i osvojila UEFA EURO.
14.07.2024 09: 17
Selektori Englske i Španije govorili na konferenciji za medije pred večerašnje finale Evropskog prvenstva u Berlinu (21.00, Arena 1 Premium)
12.07.2024 13: 45
Finale Evropskog prvenstva između Španije i Engleske na programu je u nedelju, 14. jula od 21 sat na Areni 1 Premium
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar