pre 10 minuta 19: 10
Ražnatović uzvratio Barcokasu: Imamo novog Luja XIV, ali ovaj put u Grčkoj!
Reči stručnjaka Olimpijakosa naišle su na odgovor veoma brzo...
Iako je prvi četvrtfinalni meč Evropskog prvenstva u Nemačkoj između domaćina i Španije u fudbalskoj javnosti označen kao "finale pre finala", ni drugi susret današnjeg dana, u kojem se sastaju Portugal i Francuska, ne zaostaje mnogo.
Istina, "trikolori" jesu favoriti za prolaz među četiri najbolje ekipe na "Starom kontinentu", ali kada naspram sebe imate ekipu u kojoj igra Kristijano Ronaldo onda ne možete previše da se opustite.
"Pred svaku utakmicu govorim isto, a to je da smo mi ovde u Nemačku došli da stignemo do samog kraja. To ne znači da smo prepotentni i da ne cenimo večerašnjeg rivala, već samo da verujemo u sebe. Mislim da igramo dobro, Kilijan Mbape se oseća sve bolje nakon povrede nosa i imamo čemu da se nadamo. Treba samo da kvalitet koji posedujemo pokažemo na terenu", rekao je selektor Francuske, Didije Dešan.
Njegov kolega na klupi Portugala, Roberto Martinez takođe veruje u uspeh, jer smatra da je ekipa iz svakog dosadašnjeg meča na EURO 2024 uspela da izvuče pouke.
"Nama je poslednji meč protiv Slovenije mnogo značio. Nakupili smo se samopouzdanja i spremni dočekujemo duel protiv jedne od najboljih svetskih selekcija. Znamo ko če biti sa druge strane, to su sve vrhunski igrači, al i mi imamo fantastičan tim i nema razloga da se ne nadamo pobedi", rekao je Martinez.
EURO 2024, četvftfinale
petak
Nemačka – Španija 18.00 (A1P)
Portugal – Francuska 21.00 (A1P)
subota
Engleska – Švajcarska 18.00 (A1P)
Holandija – Turska 21.00 (A1P)
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
29.05.2024 11: 00
Evropsko prvenstvo 2016. godine se održalo u Francuskoj i to je bio 15. turnir Starog kontinenta.
04.06.2025 18: 47
"Sa sezonom kakvu je odigrao, Dembele apsolutno zaslužuje "Zlatnu loptu", tu nema dileme. Neću da pričam o Laminu Jamalu i da ga upoređujem sa Dembeleom. Kad bih morao da biram, rekao bih Dembele. On to zaslužuje", rekao je Dešan
23.03.2025 23: 42
Dramatično je bilo u četvrfinalnom meču Lige nacija između Nemačke i Italije, ali to je bio jedini duel večerašnjeg programa plej-ofa ovog takmičenja koji nije ušao u produžetke, što znači da je veče za nama donelo mnogo dobrog fudbala.
23.03.2025 11: 16
Došao je trenutak da dobijemo učesnike pretposlednje etape takmičenja pod okriljem UEFA, u kom tron brani "crvena furija".
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar