pre 1 sat 23: 14
Dejan Stanković za Arenu: Ispunili smo naš cilj
Rezultat u poslednjem meču nije bio primaran.
Profimedia
Možda jeste poštapalica i možda je od količine upotrebe ta fraza izgubila na značaju, ali prvi meč četvrtfinala Evropskog prvenstva u Nemačkoj između domaće selekcije i Španije zaista je finale pre finala (18.00, TV Arena 1 Premium).
Španci su se prema prikazanoj igru u dosadašnjem delu šampionata izdvojili od ostalih reprezentacija, čini se kao da se ekipa selektora Luisa de la Fuentea nalazi u najboljoj formi, ali Nemačka nikada nije za potcenjivanje, pogotovo kada igra na domaćem terenu.
"Očekuje nas susret dve vrhunske ekipe, ali ne mogu da kažem da će onaj ko trijumfuje večeras osvojiti EURO, mada sam apsolutno siguran da moji igrači imaju potencijal za to. Nijednog od njih ne bih menjao ni za šta na svetu i onu su za mene najbolji. Međutim, fudbal je takva igra da ne pobeđuju uvek onaj ko je kvaltetniji već zavisi kako se odvijaju stvari na terenu", rekao je De la Fuente i dodao:
"Nemačka je veliki tim, ima sjajne pojedince i uz to će uz sebe imati veliku većinu navijača na tribinama. Oni u tome vide svoju prednost, mi se nadamo da će im to stvoriti pritisak i da ćemo uspeti da iskoristimo to".
Optimizam oko sebe širi i selektor domaćeg sastava, Julijan Nagelsman koji tvrdi da njegovi igrači imaju potencijal da stignu do same završnice Evropskog prvenstva.
"Španija je vrhunska ekipa i sa mnogo pažnje pristupamo večerašnjem duelu, kao što to, uostalom, radimo i protiv bilo kog drugog protivnika. Moramo imati na umu da ovo nije finale, ma koliko neki smatrali da će, uz našu pobedu, posle ove utakmice sve biti lakše na putu do osvajanja titule. Ne, ovo je četvtrfinale i tako se postavljamo. Imamo mnogo samopouzdanja i nadamo se da ćemo pobediti", rekao je Nagelsman.
EURO 2024, četvftfinale
petak
Nemačka – Španija 18.00 (A1P)
Pottugal – Francuska 21.00 (A1P)
subota
Engleska – Švajcarska 18.00 (A1P)
Holandija – Turska 21.00 (A1P)
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
14.07.2024 23: 26
Španija je postala četvrti put evropski prvak, jedina sa sedam pobeda i najefikasnija sa 15 golova.
14.07.2024 22: 54
Španija je pobedila Englesku 2:1 (0:0) i osvojila UEFA EURO.
10.07.2024 19: 26
Španija je u svakoj od šest pobeda imala novog junaka.
06.07.2024 18: 00
"Crvena furija" će morati da nastavi takmičenje bez talentovanog veziste.
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar