pre 1 minut 17: 52
Mareska progovorio: Čekamo Rodrija u petak u Mančesteru
Trener Sitija konačno o gorućoj temi...
Tanjug/AP Photo/Martin Meissner/Hussein Malla
Fudbalski reprezentativac Engleske Fil Foden vratiće se danas u Nemačku, pošto je otputovao u Veliku Britaniju zbog rođenja deteta, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
Foden (24) je juče napustio kamp nacionalnog tima zbog, kako je saopštila Fudbalska asocijacija Engleske (FA), "hitnih porodičnih razloga". Britanski mediji navode da je engleski fudbaler otputovao u Veliku Britaniju kako bi prisustvovao rođenju trećeg deteta.
Bi-Bi-Si prenosi da će Foden do kraja dana doputovati u kamp reprezentacije Engleske, a sutra bi trebalo da odradi trening sa saigračima. Foden je počeo sve tri utakmice, koje je Engleska odigrala u Grupi C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.
On je za Englesku debitovao 2020. godine, a do sada je za nacionalni tim nastupio na 37 mečeva. Fudbalska reprezentacija Engleske osvojila je prvo mesto u grupi C sa pet bodova.
Fudbaleri Engleske igraće u osmini finala EP protiv Slovačke.
Ovaj duel je na programu u nedelju od 18 časova na Veltins areni u Gelzenkirhenu.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
16.07.2024 09: 31
Kapiten fudbalske reprezentacije Engleske, Hari Kejn krajem jula će napuniti 31. godinu, a minulog vikenda je u Berlinu izgubio svoje šesto veliko finale i još je bez ijednog osvojenog trofeja u karijeri.
15.07.2024 10: 12
Geri Lineker, Rio Ferdinand, Kris Saton i drugi bivši igrači Engleske ističu da je EURO osvojio bolji tim.
15.07.2024 08: 25
Selektor Španije osvajanjem UEFA EURO ušao u red najtrofejnijih stručnjaka u svojoj zemlji.
15.07.2024 00: 00
Rodri i Lamine Jamal nisu imali prave reči da opišu sreću posle osvajanja UEFA EURO.
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar