pre 3 sata 23: 21
(VIDEO) Real Madrid rutinski protiv Ovijeda: Mbape dočekan zvižducima
U sledećem kolu Real igra protiv Sevilje u gostima, dok će Ovijedo ugostiti Alaves.
Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Fudbalska reprezentacija Engleske, po običaju, odlazi sa velikim nadama na Evropsko prvenstvo. Verovatno nikada nije postojalo vreme kada "tri lava" nisu odlazila na internacionalna takmičenja sa pod pritiskom očiju i gladnih ambicija čitave nacije, kojoj je sve osim zlata - neuspeh.
Mora se priznati, retko su opravdavali na terenu samopouzdani stav, a nikoga ne bi iznenadilo kada bi izabranike Gereta Sautgejta i sada neočekivano izbacio autsajder u četvrtfinalu. Nesrećni ostrvljani sada imaju još razloga za brigu, jer im se pod znakom pitanja nalazi najbolji igrač Hari Kejn.
Napadač Bajerna iz Minhena je izgleda i već neko vreme na mukama usled povrede, a njegovo stanje je delimično otkrio strateg Bavaraca, Tomas Tuhel.
“Hari (Kejn) se leči kod svog ličnog lekara. Ne može da putuje. U Madridu je već bio na granici. Imao je potpunu blokadu u leđima, pogoršalo se i smeta mu u svakodnevnim pokretima“, rekao je Tuhel na konferenciji za medije pred meč u Hofenhajmu.

Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Nimalo naivno ne zvuči, a prava ozbiljnost peha, biće poznata u narednom periodu. Podsetimo, Evropsko prvenstvo održaće se od 14. juna do 14. jula širom Nemačke. Engleska reprezentacija će nastupati u grupi sa našim nacionalnim timom, te Slovenijom i Danskom.
Srbija i Engleska sastaće se na stadionu u Gelzenkirhenu 16. juna od 21.00 čas.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
06.06.2024 17: 49
Defanzivac Mančester junajteda vrlo se emotivno oglasio posle izostanka iz tima za EURO.
12.05.2026 16: 18
Prema pisanju italijanske štampe, šampion Nemačke imao sastanak sa ocem fudbalera Juventusa.
09.05.2026 20: 44
Sa druge strane, Bajern je mogao ranije da reši utakmicu. Hari Kejn je promašio penal u 36. minutu, šutiravši pored gola. Džamal Musijala i Luis Dijaz su takođe imali dobre pokušaje, ali bez promene rezultata.
06.05.2026 23: 00
Fudbaleri Pari Sen Žermena su odigrali nerešeno 1:1 (0:1) sa Bajernom i plasirali se u finale Lige šampiona.
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar