Finale Kupa Kralja je na pomolu, a dan pred novo izdanje "El Klasika" sudije su održale tradicionalnu pres konferenciju koja je imala dosta neočekivan obrt.
Podario je najveći fudbalski region pod kapom Fudbalskog saveza Srbije, region Zapadne Srbije veliki broj asova, a fudbal u Srbiji dobija turnir u čast legendarnog gogetera, najvećeg u istoriji jugoslovenskog fudbala – Slobodana Santrača.
Nije lako Nikoli Jokiću koji muči muku u prvoj rundi plej-ofa. Pruža sjajnu igru, beleži tripl-dabl prosek na prve tri utakmice sa Klipersima, ali to i dalje nije dovoljno da spreči zaostatak u kom se Denver trenutno nalazi.
Kvalifikacije za EURO, grupa C: Engleska slavila protiv Italije i overila plasman na EP, Ukrajina bolja od Malte
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
17.10.202322:42
Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
Fudbaleri Engleske nadigrali su selekciju Italije 3:1 (1:1) i tako obezbedili učešće na Evropskom prvenstvu 2024. godine koje će se održati u Nemačkoj.
Italijanu su bolje ušli u meč i poveli sa 1:0 golom Đanluke Skamake koga je fantastično proigrao Đovani Di Lorenco.
Engleska je nastavila da napada i uspela je da dođe do pogotka u 32. minutu. Sa bele tačke precizan je bio Hari Kejn, a penal je skrivio pomenuti Di Lorenco.
Izabranici Gereta Sautgejta bolje su otvorili i drugi deo igre, budući da je u 57. minutu Džud Belingem pronašao Markusa Rašforda, a ovaj svojoj zemlji doneo potpuni preokret.
Poslednju reč na ovom meču imao je Hari Kejn. Postigao je i svoj drugi gol u 77. minutu i tako obeshrabrio Italijane da mogu nešto više u ovom meču.
U drugom meču grupe C, Ukrajina je u gostima bila bolja od Malte 3:1 (2:1).
Za vođstvo Malte pobrinuo se Paul Mbong u 12, minutu ali je Rajan Kamenzuli autogolom vratio Ukrajince u igru.
Preokret je doneo Artem Dovbik iz penala, a tri boda overio je Mikail Mudrik u 85. minutu.
Engleska je igrala protiv Albanije 2021. godine i pobedila dva puta. Prvi put 2:0, a drugi put 5:0. Inače, Englezi ulaze oslabljeni u ovaj meč bez Palmera, koji nije mogao da odgovori na poziv selektora Tuhela.
Finale Kupa Kralja je na pomolu, a dan pred novo izdanje "El Klasika" sudije su održale tradicionalnu pres konferenciju koja je imala dosta neočekivan obrt.
Podario je najveći fudbalski region pod kapom Fudbalskog saveza Srbije, region Zapadne Srbije veliki broj asova, a fudbal u Srbiji dobija turnir u čast legendarnog gogetera, najvećeg u istoriji jugoslovenskog fudbala – Slobodana Santrača.
Vojvodina u prethodne dve sezone nije uspeo da se okiti ovim trofejom koji je ukupno osvajala osam puta. Zato je imperativ pobede kod izabranika Vladana Matića veliki.
Na veliko iznenađenje svih nekada najbolja igračica na svetu pojavila se juče u Madridu gde bi trebalo da odigra i egzibicioni meč protiv Martine Hingis.
Brzo su mehaničari Dukatija rešili problem, a Markez je 25 minuta pre kraja treninga ponovo izašao na stazu. Već u prvom krugu je postavio najbolje vreme 1.37.188 i izbio na čelnu poziciju.
U Ciboni se nadaju da bi pobedom mogli da naprave značajan korak ka begu sa dna tabele. Optimista je i trener ekipe iz Zagreba, ali i sam napominje da ima kadrovskih problema i poteškoća da sastavi tim.
Jamal, je za prvi tim Barselone debitovao 2023. godine. Zajedno sa Barselonom, fudbaler je postao šampion Španije u sezoni 2022/23 i osvojio je Superkup 2025. godine. Kao deo španske reprezentacije, Jamal je osvojio Evropsko prvenstvo 2024. godine.
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
Selektor Srbije Dragan Stojković dao je izjavu za TV Arena sport posle utakmice u kojoj su "orlovi" nadigrali Crnu Goru 3:1 (1:1) i tako se značajno približili Evropskom prvenstvu sledeće godine.
Fudbaleri Španije večeras su i zvanično obezbedili plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine koje će se održati u Nemačkoj, budući da su na gotujućem terenu nadigrali Norvešku - 0:1 (0:0).
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
Ostavite komentar