pre 3 minuta 20: 23
Partizan preživeo dramu protiv TSC: Crno-beli do novih bodova
Klub sa sever Vojvodine dočekuju večeras (18.30 TV Arena Premijum 1) jednu od najboljih ekipa u ligi.
Kraj. Srbija se remijem protiv Danske oprostila od Evropskog prvenstva. "Orlovi" su završili na četvrtom poslednjem mestu u Grupi C, iza prvoplasirane Engleske, drugoplasirane Danske i trećeplasirane Slovenije.
Očekivalo se mnogo više od Srbije u prvom poluvremenu, jer reprezentacija koja "juri" osminu finala mora i da napadne.
Umesto toga "orlovi" su se više branili, a za Mitrovića napred i nije bilo pravih lopti. Bez igrača koji mogu da kreiraju akciju, Dušana Tadića ili Sergeja Milinkovića Savića teško se stizalo do gola Danske.
Pokušao je selektor Stojković sa Samardžićem da dođe do kvalitetnih asistencija za Mitrovića, međutim ni prvotimac Udinezea nije mogao bez podrške.
A, prvu šansu napravili su Danci u 16. minutu. Aleksander Bah je ispratio centaršut Melea i pored Živkovića uspeo da uputi udarac ka golu Rajkovića. Ipak, nije to bio težak zadatak za golmana naše reprezentacije.
Srbija je zauzela defanzivniji pristup, pa je pretila iz kontri kojih je bilo jako malo. Danci su imali posed i više kornera, ali se odbrana Srbije dobro držala u skoku.
U 21. minutu, Ivan Ilić je izgubio loptu i to u opasnoj zoni. Ona je stigla do Kristijana Eriksena koji je šutirao sa distance, ali Rajković brani.
Francuski sudija Leteksije, poništio je gol Dancima u 23. minut. Centrirao je Eriksen sa desne strane, posle čega je lopta završila iza leđa našeg golmana.
Srećom po "orlove" lopta je pre toga napustila granice terena, a i Vind je napravio faul nad Rajkovićem.
Do kraja prvog dela igre više nije bilo šansi, a Srbija je ovaj deo završila sa samo jednim šutem u okvir gola, dok su Danci imali pet, uz isto toliko kornera. I posed lopte je bio na strani Danaca, 60 odsto, dok je Srbija imala 40.
Nije imao šta da čeka Stojković, pa je tako na teren odmah poslao Tadića i Jovića, umesto Samardžića i Gudelja. Morao je da pojača ofanzivu selektor "orlova", pa ne čudi što je odmah i izvršio izmene.
Zatresle su se tribine stadiona u Minhenu u 53. minutu. Skočili su srpski navijači, posle gola Jovića, na pas Tadića, ali je vrlo brzo stigao hladan tuš iz VAR sobe. Gol je poništen zbog ofsajda.
Videlo se da Srbija želi da igra. Borili su se "orlovi" za svaku loptu, a ulazak Tadića i Jovića pokazao se kao dobar potez selektora.
MN Press
U 64. minutu, Eriksen je izveo korner, najbolji u skoku bio je Vestergor, ipak, Raković je bio oprezan.
Srbija je u poslednjih 20 minuta krenula na sve ili ništa. Stojković je u igru uveo i trećeg napadača, pa je tako pored Mitrovića i Jovića, Srbija u napadu imala i Vlahovića.
Očekivali su naši reprezentativci penal u 80. minutu, kada je Andersen udario bez lopte Mitrovića, međutim nije sudija iz Francuske ništa svirao.
U 81. minutu, Vlahović je uspeo da se prikrade iza leđa Dancima, dodao je loptu do Mitrovića, ipak, lopta je otišla pored stative.
Mnogo konkretnije igrala je Srbija u poslednjih desetak minute, međutim nisu to bile šanse one koje se mogu svrstati u sto odsto.
Oboren je Mitrović u 83. minutu. Povukao ga je Mele, tražio je opet penal srpski tim, ipak, napadač naše reprezentacije od svega je dobio samo žuti karton.
Šmajhel je odlično reagovao u prvom minutu nadoknade, kada je odbranio šut Sergeja Milinkovića - Savića. I bilo je to sve od Srbije. Nisu "odlovi" izgubili, ali su svakako razočarali što se nisu plasirali u osminu finala Evropskog prvenstva.
Doviđenja do nekog narednog velikog takmičenja.
Stadion: Alijanc Arena
Sudija: Fransoa Leteksije (Francuska)
DANSKA (4-3-3): Šmajhel, Andersen, Kristensen, Vestergor, Bah /76.Kristijansen/, Hejbjerg, Hjulmand /76.Dilejni/, Mele, Eriksen /88. Poulsen/, Hojlund /59.Dolberg/, Vind /46 Olsen/.
SRBIJA (3-4-2-1): Rajković, Veljković, Milenković, Pavlović, Mijailović /73.Mladenović/, Gudelj /46.Jović/, Ilić /67.Vlahović/, Živković, Lukić /87.Milinković-Savić/, Samardžić /46.Tadić/, Mitrović.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
18.06.2024 12: 32
Istakao je nekadašnji selektor Slovenije, da njegova reprezentacija ima timski duh, što Srbiji nedostaje
17.06.2024 15: 55
Susret između Srbije i Engleske obeležio je izuzetno mali broj upućenih ukupnih udaraca ka golu. U poslednje 44 godine nije viđeno tako malo udaraca ka golu na šampionatima Evrope
16.06.2024 22: 57
Utakmicu sa Engleskom, Srbija je počela bez kapitena Dušana Tadića. Sledeću utakmicu "orlovi" igraju u četvrtak 20.juna u Minhenu protiv Slovenije od 15.00 časova
28.06.2024 09: 40
Fudbalski reprezentativac Engleske Fil Foden priključio se nacionalnom timu posle rođenja trećeg deteta
YouTube
pre 15min
YouTube
pre 54min
YouTube
pre 57min
16.07.2024 17: 23
Gol španskog fudbalera Lamina Jamala u polufinalu protiv Francuske izabran za najlepši na Evropskom prvenstvu, saopštila je danas Evropska fudbalska unija (UEFA).
16.07.2024 14: 27
Reprezentacija s Pirineja ima ubedljivo najviše pojedinaca u najboljih 11 prvenstva u Nemačkoj.
15.07.2024 19: 31
Zajedno sa fudbalerima titulu slavi i Karlos Alkaraz, koji je pobedio Đokovića u finalu Vimbldona
15.07.2024 19: 02
Sa reprezentacijom Nemačke 2014. godine, Miler je osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu
Ostavite komentar