MLB timovi su u toku ove nedelje odigrali svoj 81. meč, što znači da smo zvanično prešli u drugu polovinu regularne sezone. Sve smo bliži Ol-Star manifestacijama, dok se polako kristališe plej-of slika u obe lige i već sada imamo četiri ekipe koje su se očigledno odvojile od ostatka. To su Los Anđeles Dodžersi, Njujork Jenkisi, Atlanta Brejvsi i Milvoki Bruersi.
Fudbaleri Španije overili su prvo mesto u grupi H pobedom u poslednjem trećem kolu nad Urugvajem minimalnim rezultatom 1:0, dok su Zelenortska Ostrva remijem bez golova ostvarila najveći uspeh u istoriji svoje zemlje i prvi put izborila plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva.