WTA

15.07.2023 16:30
Marketa Vondroušova osvojila je prvi grend slem: Pehar Vimbldona u rukama Čehinje Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Češka teniserka Marketa Vondroušova osvojila je prvi grend slem pehar u karijeri pošto je u finalu Vimbldona pobedila Tunišanku Ons Džabir 2:0 (6:4, 6:4) za samo sat i 17 minuta.

Prvi set je obilovao brejkovima i preokretima, a u ključnim trenucima bolje se snašla Čehinja. Kod rezultata 4:4 42. na WTA listi napravila je treći brejk u setu i kasnije ga servisom potvrdila i povela 1:0.

Drugi set je protekao gotovo isto kao prvi. U ranoj fazi obe teniserke su napravile po dva brejka, a zatim je kod 4:4 ponovo Vondroušova napravila ključni brejk i zatim servisom potvrdila najveću pobedu u karijeri.

Čehinji je za pobedu pripao i ček na 2.350.000 funti, a Tunišanki upola manje.

U nedelju se igra muško finala, a u njemu će Novak Đoković pokušati da osvoji osmi Vimbldon i tako se izjednači sa Rodžerom Federrom, odnosno da granicu snova ukupnih grend slem trofeja podigne na 24. Protivnik srpskog tenisera u finalu biće mladi Španac Karlos Alkaraz, koji do sada u karijeri nije osvajao Vimbldon.