Iga Švjontek Džesika Pegula plasman u polufinale Masgters Sisninati Elena Ribakina predaja meča povreda Arina Sabalenka ostala prva WTA lista tenis TV Arena sport | Arena Sport
srb
najnovije
WTA

Švjontek i Pegula u polufinalu Sinsinatija: Ribakina predajom meča "usrećila" Sabalenku

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

21.08.2026 12:58
Iga Švjontek, poljska teniserka Credit: ZUMA Press Wire / Shutterstock Editorial / Profimedia
Iga Švjontek, poljska teniserka

Iga Švjontek i Džesika Pegula prve su prebrodile četvrtfinalnu rundu Mastersa u Sinsinatiju, pa sada čekaju ishode večerašnjih duela Sara Bejlek (Češka) - Medison Kiz (Sjedinjene Američke Države) i Koko Gof (SAD) - Marta Kostjuk (Ukrajina). 

Švjontek nije morala dugo da ostane na terenu, jer joj je Elena Ribakina predala borbu pri vođstvu Poljakinje od 4:1 u prvom i jedinom setu. Kazahstanka se mučila neko vreme s povredom zgloba, da bi u jednom trenutku shvatila da rizikuje dalje pogoršanje i, možda, neučestvovanje na još važnijem US Openu, pa je sama dala znak da ne može dalje.

Nije Igi bilo pravo što je na taj način došla do pobede, poželela je rivalki brz oporavak, ali je zato ispadanje Ribakine pre Top 4 faze "usrećilo" Arinu Sabalenku, pošto liderka WTA liste ne mora još neko vreme da strepi za prvo mesto. Tačnije, ne do zadnjeg Grend slema u sezoni, gde brani titulu, ali pitanje da li će je odbaniti s očajnom formom u kojoj se nalazi.

"Već duže vreme me muči ova povreda. Nisam mogla da pojaćam servis zbog toga. Do sada sam sve imala pod kontrolom, ali posle mnogo igranja u Kanadi, pa ovde, situacija je počela da se pogoršava...", rekla je posle odustajanja Ribakina, na čijem je kontu trenutno samo 431 bod manje nego na "računu" Beloruskinje. 

U drugom, američkom četvrtfinalu, Pegula je ostala nepobediva u susretima sa Amandom Animisovom, mada je izgubila jedan set - 6:4, 2:6, 7:6 (7:4). Treća tenisrka sveta u prvom je napravila jedan, ali dovoljan brejk, u drugom je lako položila "oružje", tačnije rivalka ju je naterala na to s tri brejka, dok je drama u trećem rešena tek u taj-brejku. 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

FIFA odustala od plana prodaje udela u Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.