pre 7 minuta 13: 15
Najbolji dokaz koliko je Dušan Tadić veliki u Amsterdamu: Naježim se kad pomislim na njega
"Poželite da dođete u Ajaks da biste igrali sa takvim fudbalerima."
Tanjug/AP Photo/Thibault Camus, File
Velika šampionka Serena Vilijams nedavno je najavila poivratak tenisu, u 44. godini. Amerikanka će sledeće nedelje nastupati na turniru u Kvinsu, što će biti njen prvi profesionalni nastup nakon eliminacije u trećem kolu US Opena 2022. godine.
Bivši kanadski teniser Greg Rusedski smatra da se Serena, koja u bogatoj selekciji ima 23 Grend slem pehara u singlu, neće vratiti samo jer mnogo voli tenis, već da bi se takmičila na najvišem nivou - i da osvaja trofeje.
"Nikada nemojte potcenjivati veliku šampionku. A Serena je najbolja svih vremena u ženskom tenisu i ljudi su uzbuđeni zbog njenog povratka", naveo je bivši "broj četiri" na ATP listi.
Rusedski veruje da Serena ne samo da može da osvaja trofeje, već i najveće - Grend slemove. Navodi da je realnije da će to učiniti u dublu, iako napominje da je nezahvalno davati prognoze pre nego što se pokaže kako će se Amerikanka pokazati na terenu.
"U dublu verujem da će osvojiti Grend slem pehar. U singlu, nisam baš siguran. Morate da vidite da biste poverovali, odnosno saznaćemo kada vidimo u kakvoj je formi. Ako servis ide dobro, odlično, ali takođe mora imati i kretanje, a to zavisi od toga kakvi su uslovi na terenu. Osvojiti Grend slem u 44. godini je zaista teško, ali Serenu ne treba otpisati", izjavio je vicešampion US Opena 1997.
Prema nekim navodima Serena Vilijams planira da se ponovo ujedini sa svojom sestrom Venus Vilijams u dublu. One su zajedno osvojile 14 grend slem titula u igri parova i tri olimpijske zlatne medalje.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
09.06.2026 21: 09
Povratak na mesto uspeha.
06.01.2026 14: 01
Organizatori Australijan opena saopštili su da je nagradni fond za ovogodišnji turnir uvećan za 16 odsto na 111,5 miliona australijskih dolara (65 miliona evra), što je predstavlja najveći fond u istoriji takmičenja.
24.12.2025 10: 35
Serena je potpisala jedan od najupečatljivijih trenutaka svadbe i to kada je mladencima poklonila jahtu i lično organizovala dan na moru za najuži krug porodice i prijatelja.
pre 19 sati 18: 13
Nekadašnja osvajačica Rolan Garosa u konkurenciji mešovitih parova Rika Hiraki našla se u centru velikog skandala u Japanu.
pre 4 sata 08: 40
Prijavljen je, ali...
pre 17 sati 19: 40
Najbolji teniser sveta svih vremena ispisivanje istorije "belog sporta" počeo na turniru u Holandiji.
pre 19 sati 18: 13
Nekadašnja osvajačica Rolan Garosa u konkurenciji mešovitih parova Rika Hiraki našla se u centru velikog skandala u Japanu.
22.07.2026 15: 17
Jedna od najboljih srpskih teniserki svih vremena Ana Ivanović otkrila je detalje iz završne faze svoje karijere.
Ostavite komentar