Lola Radivojević eliminacija kvalifikacije WTA Masters Majami tenis | Arena Sport
srb
najnovije
WTA

Lola Radivojević ostala bez glavnog turnira u Majamiju

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

17.03.2026 09:40
Lola Radivojević Profimedia
Lola Radivojević

Srpski tenis u ženskoj konkurenciji neće imati predstavnicu na glavnom turniru Mastersa u Majamiju jer Lola Radivojević nije uspela da se plasira u finale kvalifikacija, pošto je danas u prvom kolu kvalifikacija poražena od Austrijanke Sinje Kraus 2:0 (7:6, 6:3).

Meč je trajao jedan sat i 44 minuta, a presudasn zan ishod bio je prvi set koji je srpska teniserka ikzgubila u taj-breku. Po tri berjka su napravile obe teniserke u rolekolsteru, da bi Krausova u traj-breklu povela 3:0 i uspela da održi prednost brejka do kraja 7:4.

U drugom setu je ponovo Austrijanka prva zadala udarac oduzimajući servis Radivojevićevoj u četvrtom gemu, da bi onda bila viđena dva ribrejka posle kojih je Krausova prošla u finalu kvalifikacija gde će igrati protiv Darje Semenistaje iz Letonije.

WTA turnir u Majamiju se igra do 29. marta za nagradni fond od 9.415.725 dolara.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.