Natalija Stevanović poražena na startu kvalifikacija za Rolan Garos

Izvor: Tanjug

23.05.2023 17:22
Natalija Stevanović poražena na startu kvalifikacija za Rolan Garos Guliver

Srpska teniserka Natalija Stevanović nije uspela da se plasira u drugo kolo kvalifikacija za Rolan Garos, pošto je danas u prvom kolu kvalifikacija poražena od Amerikanke Tejlor Tauzend 7:6, 6:2.

Meč je trajao 90 minuta. Amerikanka je 108. teniserka sveta, dok je Stevanovićeva 214. na WTA listi.

Srpska teniserka je u prvom setu vodila 4:2 i 5:3. Međutim, Amerikanka je izjednačila na 5:5. Prvi set je odlučen u taj-brejku, koja je dobila Tauzend rezultatom 7:1. Američka teniserka je briljirala u drugom setu, koji je završen rezultatom 6:2.

Tauzend će u drugom kolu kvalifikacija za Rolan Garos igrati sa pobednicom meča između Slovenke Kaje Juvan i Suzan Bandeki iz Švajcarske.

Kasnije večeras u prvom kolu kvalifikacija igraće Srpkinja Olga Danilović i Britanka Heter Votson.

Rolan Garos počinje 28. maja, a žreb će biti održan tri dana ranije.