Najbolja srpska tenisreka Olga Danilović spustila se za stepenik niže u odnosu na prošlonedeljnu WTA listu i sada zauzima 42. poziciju, dok je Nina Stojanović nazadovala za tri mesta i trenutno je 159. igračica na planeti.
Ozbiljan skok na listi najboljih igračica planete imale su Lola Radivojević koja je napredovala devet pozicija i sada je 186. na listi, a Teodora Kostović je "napravila 21 korak napred" i zauzima 224. poziciju.
Čelna pozicija u poretku najboljih svetskih igračica i ovog ponedeljka pripada Arini Sabalenki koja ima 11.225 osvojena boda, a iza je je Iga Švojntek sa zaostatkom 3.292 boda.
Iza dve najbolje igračice na WTA listi se nalaze Amerikanke Koko Guf i Amanda Asimonova, njih dve prati Mira Andrejeva, a zatim slede još dve Amrikanke Medison Kiz i Džesika Pegula.
Osmu poziciju na WTA listi i ove nedrlee zauzima Jasmin Paolini, deveta igračica je Ćingvin Ženg, a deseta Elena Ribakina.
Ostavite komentar