Iga Švjontek se plasirala u četvrtfinale | Arena Sport
srb
najnovije
WTA

Švjontek bez problema: Poljakinja se plasirala u četvrtfinale

komentari (0)

Izvor: Tanjug

07.07.2025 21:26
Iga Švjontek se plasirala u četvrtfinale Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Iga Švjontek se plasirala u četvrtfinale

Poljska teniserka Iga Švjontek plasirala se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je danas u osmini finala pobedila Dankinju Klaru Tovson rezultatom 6:4, 6:1.

Meč je trajao 65 minuta. Švjontek je četvrta teniserka sveta, dok je Tovson 22. na WTA listi.

Tovson je dva puta pravila brejk u prvom setu, ali je Švjontek uspela da preokrene i povede 1:0 u setovima.

Poljska teniserka je ubedljivo slavila u drugom setu i tako ponovila najbolji rezultat na Vimbldonu, nakon što je i 2023. godine bila među osam najboljih.

Švjontek će u četvrtfinalu Vimbldona igrati protiv Ruskinje Ljudmile Samsonove, koja je ranije danas savladala Špankinju Džesiku Bouzas Maneiro rezultatom 7:5, 7:5.

Ostala tri para četvrtfinala Vimbldona čine Arina Sabalenka (Belorusija) - Laura Zigmud (Nemačka), Mira Andrejeva (Rusija) - Belinda Benčić (Švajcarska) i Amanda Anisimova (SAD) - Anastasija Pavljučenkova (Rusija).

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Glavobolja za tenisere pred Olimpijske igre 2028: Vimbldon i Los Anđeles razdvajaće samo tri dana

ATP

24.07.2026 17: 40

Glavobolja za tenisere pred Olimpijske igre 2028: Vimbldon i Los Anđeles razdvajaće samo tri dana

Olimpijski turnir trajaće od 19. do 28. jula. Takmičenje će otvoriti mečevi u miks dublu, dok će dan kasnije na teren izaći učesnici u muškom i ženskom singlu. Format ostaje isti kao na prethodnim OI 64 tenisera i teniserke u singlu, 32 para u dublovima i 16 timova u miks dublu, uz ograničenje od najviše četiri predstavnika po državi u pojedinačnoj konkurenciji.