pre 25 minuta 10: 30
Veliki peh za Barbareza pred Mundijal: Povredio se golman
U pitanju je Osman Hadžikić, koji se požalio na bol u zadnjoj loži.
Profimedia
Nina Stojanović izgurala je kvalifikacije za Vimbldon i dužim putem ušla u glavni žreb legendarnog Grend slema u Londonu (30. maj - 13. jul), pošto je slavila i u finalnom okršaju sa Džoanom Garland sa Tajvana.
U ludom meču, s puno brejkova i preokreta - 2:0 (7:6, 7:5). Prvi set trajao je ćak 75 minuta, tako što je Azijatkinja prva napravila brejk (1:0), Srpkinja joj odmah uzvratila istom merom, a onda su besomučne razmenjivale udarce i brejk šanse, propuštajući prilike da još neki put uzmu gem na tuđ servis.
I sve tako do taj-brejka, kada je 28-godišnja Beograđanka serijom 3:0 nagovestila rasplet tog dela susreta, ali i ove biti ili ne biti bitke za učešće u borbi za jednu od najprestižnijih titula u svetu "belog sporta". Imala je rivalka sitnu prednost u jednom trenutku (3:4), pa bila egal sa Ninom (5:5), ali je Stojanovićeva izgurala priču do kraja. Iako je imala medicinski tajm-aut.
Drugi set bio je sličnog trajanja (73), ali još uzbudljiviji, budući da je viđeno čak pet brejkova. Na sreću naše teniserke, napravila je jedan više, a posle takvog mini preokreta, za 6:5, ostalo je "samo" da zaokruži bajku. I drugi put u karijeri prođe u vimbldonski glavni žreb. Kao pre četiri godine, a sada se priključila zemljakinji Olgi Danilović.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
19.05.2026 13: 37
Bivši svetski brj jedan u tenisu, Greg Rusedski, misli da zna kako razmišlja i šta planira Srbin.
28.04.2026 14: 31
Bivši treći igrač sveta Aleks Koreča smatra da nije sigurno da će Španac moći da učestvuje na trećem Grend slemu u sezoni.
23.04.2026 12: 12
Beona Per ističe da je neverovtna glad srpskog igrača za pobedama, da se to kosi sa "ludilom".
20.04.2026 12: 13
Masters u Madridu iraće se od 22. aprila do 3. maja za nagradni fond od 8.235.540 evra.
pre 11 sati 23: 39
Jakub Menšik nastavlja sa sjajnim partijama na Rolan Garosu.
pre 12 sati 22: 17
Nakon velike pobede, Fonseka je imao i emotivan trenutak. Pred prepunim tribinama u Parizu, uputio je posebnu čestitku svojoj majci, koja je iz njegovog boksa pratila meč zajedno sa ostatkom porodice.
pre 13 sati 21: 33
Duel protiv Žoao Fonseka ostaće upisan kao tek drugi put u njegovoj karijeri da je izgubio nakon vođstva od 2:0 u setovima, prvi takav udarac doživeo je još 2010. protiv Jurgen Melcer.
pre 13 sati 21: 16
Najbolji rezultat holandskog tenisa u Parizu i dalje ostaje finale koje je 2003. godine ostvario Martin Verkerk.
Ostavite komentar