pre 13 minuta 09: 00
(FOTO) Počeo 39. Beogradski maraton sa 14.500 takmičara
Na Trgu republike start i cilj...
Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino
Italija i Rim ovog vikenda kliču Džasmin Paolini, jer je teniserka sa Apeninskog poluostrva osvojila titule u obe ženske kategorije na Mastersu u "večnom gradu". I to za samo 48 sati.
U subotu je podigla trofej i šampionski ček u singlu, pošto je prethodno pobedila Amerikanku Koko Gof u dva seta (6:4, 6:2), a danas je slavila u dublu. Sa zemljakinjom Sarom Erani, protiv rusko-belgijskog para Veronika Kudermetova - Eliz Mertens, takođe u dva čina borbe (6:4, 7:5).
Italijanke su na taj način odbranile tron na turniru WTA serije u domovini, u doboj meri zahvaljujući petoplasiranoj u pojedinačnom svetskom poretku, novoj apsolutnoj vladarki Rima. Njen drugi šampionski nastup trajao je 106 minuta, sa pet razmenjenih brejkova u prvom setu i dva više oduzeta gem servisa u drugom.
Večeras šansu da trijumfuje pred domaćom publikom ima i vodeći muški reket sveta, Janik Siner, jer je na prvom takmičenju posle tromesečne suspenzije, zbog dopinga, stigao do finala sa Karlosom Alkarazom.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
22.01.2026 09: 57
Naša teniserka i njena kazahstanska partnerka slavile na prvom tandem nastupu u Melburnu, ove zime.
01.11.2025 17: 12
Meč na Mastersu u Parizu zaveden kao zadnji takmičarski nastup vremešnog tenisera.
25.10.2025 10: 59
Srpska i kazahstanska teniserka haraju u dubl konkurenciji turnira WTA serije 500.
31.08.2025 20: 17
Srpska teniserka Aleksandra Krunić i Kazahstanka Ana Danilina plasirale su se u osminu finala US Opena u dublu, pošto su danas u drugom kolu pobedile Letonku Anastasiju Sevastovu i Moniku Nikolesku iz Rumunije rezultatom 6:2, 6:2 za 68 minuta igre.
pre 17 sati 15: 41
Rubljov slavio posle preokreta...
pre 21 sat 11: 54
Uz srpskog tenisera, ceremoniju će voditi i poznata kineska sportistkinja Ajlin Gu.
pre 22 sata 10: 32
Marketa Vondrušova je optužena za kršenje antidoping pravila zbog odbijanja testiranja.
17.04.2026 19: 34
Da li će Italijan imati konkurenciju u pohodu na trofej.
Ostavite komentar