WTA

Izvor: Tanjug

06.05.2023 21:24
Sabalenkina 13. WTA titula: Beloruskinja savladala Igu Švjontek u finalu Madrida Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Beloruska teniserka, Arina Sabalenka, osvojila je WTA turnir u Madridu, pošto je večeras u finalu pobedila Poljakinju, Igu Švjontek 2:1 (6:3, 3:6, 6:3) nakon dva sata i 27 minuta igre.

Ovo je bio osmi međusobni duel dve najbolje teniserke sveta, a Sabalenka je stigla tek do trećeg trijumfa. Švjontek je prva na WTA listi, dok je Sabalenka druga teniserka sveta. Beloruskinja je trijumfom u Madridu stigla do 13. WTA titule, dok je Poljakinja ostala na 13 osvojenih trofeja u karijeri.

U prvom setu igralo se gem za gem do rezultata 3:3. Beloruskinja je potom osvojila tri uzastopna gema i prvi set je dobila rezultatom 6:3. Švjontek je povela 3:0 u drugom setu, ali je Sabalenka izjednačila na 3:3. Poljakinja je zatim dobila tri naredna gema i izjednačila je na 1:1 u setovima.

Sabalenka je briljirala na startu trećeg seta i stigla je do 3:0. Međutim, Švjontek je uspela da izjednači na 3:3. Beloruskinja je povela 5:3, a onda je servirala za pobedu. U devetom gemu trećeg seta viđena je velika borba, a Sabalenka je iskoristila tek četvrtu meč loptu i zasluženo je stigla do trijumfa u glavnom gradu Španije.

Beloruska teniserka je za trijumf u glavnom gradu Španije osvojila novčanu nagradu od 1.105.265 evra i 1.000 bodova za WTA listu, dok je Poljakinji pripalo 580.000 evra i 650 poena. WTA turnir u Madridu igrao se za nagradni fond od 7.705.780 evra.