pre 2 minuta 20: 58
(VIDEO) Drama srećnog kraja! Večiti derbi u polufinalu ABA lige
Košarkaši Crvene zvezde su u meču velikog naboja zabeležili trijumf i nastavljaju pohod ka šampionskom prstenu regionalnog takmičenja.
Tanjug/(AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake)
Ruska teniserka Anastasija Potapova osvojila je WTA turnir u Lincu, pošto je danas u finalu pobedila Hrvaticu Petru Martić rezultatom 2:0 (6:3, 6:1). Meč je trajao samo 76 minuta. Ovo je bio treći međusobni duel ruske i hrvatske teniserke, a drugi trijumf Potapove.
Ruska teniserka je trijumfom u Austriji stigla do druge titule u karijeri. Ona je trenutno 44. teniserka sveta. Martićeva u karijeri ima dva osvojena WTA trofeja, a trenutno se nalazi na 34. poziciji na listi najboljih teniserki sveta.
WTA turnir u Lincu igrao se za nagradni fond od 225.480 evra.
Belinda Benčić iz Švajcarske osvojila je WTA turnir u Abu Dabiju, pošto je danas u finalu savladala Ruskinju Ljudmilu Samsonovu sa 2:1 (1:6, 7:6 (10:8), 6:4). Meč je trajao dva sata i 48 minuta.
Ovo je bio četvrti međusobni duel ruske i švajcarske teniserke, koja je ostvarila sve četiri pobede. Benčićeva je deveta teniserka sveta, a trijumfom u Abu Dabiju stigla je do sedme titule u karijeri. Samsonova je 19. igračica sveta, a u karijeri je osvojila četiri trofeja.
WTA turnir u Abu Dabiju igrao se za nagradni fond od 780.637 dolara.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
04.12.2025 14: 59
Teniska federacija Rusije je u samo nekoliko dana ostala bez dve igračice. Kamila Rahimova odlučila je da u nastavku karijere nastupa pod zastavom Uzbekistana, dok je drugi "veći" udarac prelazak Anastasije Potapove, koja će naredne sezone predstavljati Austriju.
10.07.2025 19: 08
Poljska teniserka Iga Švjontek savladala je švajcarsku predstavnicu Belindu Benčić u okviru drugog polufinalnog okršaja na Vimbldonu rezultatom 2:0 (6:2, 6:0).
09.07.2025 16: 45
Starija od dve teniserke prvi put u polufinalu najvećeg turnira na travnatoj podlozi.
15.11.2024 15: 54
Poražena je 6:2, 6:2 nakon sat i 20 minuta igre.
pre 1 sat 19: 09
Kasper Rud igraće u finalu mastersa u Rimu pošto je ubedljivo savladao domaćeg predstavnika Lućana Darderija sa 2:0, po setovima 6:1, 6:1, za svega sat i šest minuta igre.
pre 4 sata 16: 26
Kecmanović i Čileanac igraće u polufinalu čelendžera u Andaluziji.
pre 7 sati 13: 20
Ukoliko osvoji titulu u Portugaliji, srpski teniser mogao bi značajno da popravi plasman i približi se 230. mestu na ATP listi, što bi predstavljalo važan korak ka povratku u prepoznatljivu formu.
pre 9 sati 12: 00
Razlika u godinama između Svitoline i Gof je devet godina i 182 dana, što je najveća razlika u finalu turnira u Rimu otkako su Martina Navratilova i Monika Seleš (17 godina i 45 dana) igrale za titulu 1990. godine.
Ostavite komentar