
pre 32 minuta 09: 02
Vlade Divac noćas hitno operisao slomljeni kuk
Legendarni košarkaš bio je hitno operisan tokom noći.
Selektor Bili Džin King kup reprezentacije Srbije Dušan Vemić odlučio se za mlade snage, koje će da se suprotstave Švajcarskoj u Plej-ofu BJKC 15. i 16. novembra u Bilu.
Na spisku za pomenuti meč neće biti najiskusnijih igračica Olge Danilović, Aleksandre Krunić i Dejane Radovanović. Objasnio je selektor i zbog čega se odlučio da njih izostavi, a šansu pruži mlađim snagama.
"Kada se govori o sastavu tima, neke iskusnije reprezentativke su izostavljene zbog umora i povreda, a izabrao sam sastav po tome što je Bili Džin King kup specifično takmičenje. Nekome odgovara, a nekome ne. Uvek tu ima i onog dela gde neko mora da juri poene za liste", rekao je Dušan Vemić, selektor reprezentacije Srbije.
U timu su i dve debitantkinje Natalija Seić i Anja Stanković, iza kojih je dobra sezona, što je svakako uticalo na odluku Vemića.
"Imamo dve debitantkinje Nataliju i Anju. One su mlađe teniserke koje su se najbolje pokazale, doduše na šljaci. Vidi se da su dobro odradile sezonu, beležile su i kvalitetne rezultate. Igrale su i dubl, što nama i te kako odgovara i vidim ih, ako budu zaigrale, najviše u igri parova. Kao peta putuje Katarina Jokić, jer sa njom u timu mogu da napravim i promenu na licu mesta. Nadam se da će sve biti zdrave i da neću biti primoran da pravim nove kombinacije u Švajcarskoj".
Mnogi smatraju da Vemić sa podmlađivanjem tima već sada pravi grupu igračica koje će moći da naprave korak dalje i vrate Srbiju u elitnu grupu takmičenja.
"Imamo još mladih teniserki, koji su opcija već za sledeću sezonu. Srećom, imamo iskusne igračice, za koje se nadamo da će pre svega biti zdrave i plejadu juniroki koje rezultatima nagoveštavaju da mogu da postanu deo tima i da počnu u bliskoj budućnosti da stiču iskustvo. Igranje za reprezentaciju je nezamenjivo iskustvo i ume puno da pruži u karijeri. Naša budućnost leži na spoju iskutva i mladosti. I verujem da će ta kombinacija biti jako dobra za srpski tenis", zaključio je Vemić.
Pobednik plej-of duela Švajcarska - Srbija zaigraće u aprilskim kvalifikacijama za Svetsku grupu Bili Džin King kupa.
Bili Džin King kup reprezentacija Srbije
Lola Radivojević
Datum rođenja: 2. januar 2005.
Singl: 180
Dubl: 475
Mia Ristić
Datum rođenja: 17. maj 2006.
Singl: 395
Dubl: -
Natalija Senić
Datum rođenja: 2. januar 2003.
Singl: 425
Dubl: 547
Anja Stanković
Datum rođenja: 13. jun 2005.
Singl: 436
Dubl: 495
Katarina Jokić
Datum rođenja: 19. april 1998.
Singl: 705
Dubl: 358
Porodica Buss pristala je da proda većinski udeo Marku Walteru, navode obavešteni izvori.
Spot za FinTech startap Kalshi, u potpunosti izrađen uz pomoć veštačke inteligencije, postao je viralni fenomen.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
26.03.2025 20: 10
Inače, ovo joj je bila prva pobeda srpske teniserke posle skoro dva meseca i trijumfa u prvom kolu turnira u Klužu.
25.03.2025 13: 42
Poljska teniserka će u četvrtfinalu igrati protiv Filipinke Aleksandre Eale, kojoj je Paula Badosa iz Španije zbog povrede predala meč osmine finala.
24.03.2025 19: 31
Italijanska teniserka je prva četvrtfinalistkinja turnira u Majamiju, a naredna protivnica biće joj pobednica meča između Amerikanke Koko Gof i Poljakinje Magde Linet. WTA turnir u Majamiju igra se za nagradni fond od 9.693.540 dolara.
21.03.2025 13: 20
Masters u Majamiju će se igrati do 30. marta, a prošle godine titulu u ženskoj konkunreciji osvojila je Danijel Kolins.
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1d
pre 10 sati 22: 39
Aleksandar Bublik napravio je najveće iznenađenje ATP turnira u Haleu.
pre 12 sati 20: 50
Španski teniser Karlos Alkaras je posle tri sata i 23 minuta igre ostvario plasman u četvrtfinale ATP Londona.
18.06.2025 19: 50
Američki teniser Aleks Mikelsen plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Haleu, pošto je danas u osmini finala pobedio Grka Stefanosa Cicipasa rezultatom 7:6 (7:5), 7:5.
18.06.2025 15: 15
Treći Grend slem sezone igraće se od 30. juna do 13. jula
Ostavite komentar