pre 17 minuta 14: 50
"Furija" ujedinila sve razlike: Zastave regiona obojile špansko slavlje
U šampionskoj reprezentaciji Španije posebno su se isticali igrači iz ove dve pokrajine.
Tanjug/Frank Gunn/The Canadian Press via AP
Američka teniserka Džesika Pegula odbranila je titulu WTA turniru u Torontu, pošto je jutros u finalu pobedila sunarodnicu Amandu Anisimovu rezultatom 6:3, 2:6, 6:1.
Meč je trajao jedan sat i 30 minuta, bilo je ovo veoma napeto finale, a Pegulu nije poremetio olako izgubljen drugi set, pošto je u trečem svojoj rivalki prepustila samo jedan gem.
Pegula je ostala šesta teniserka sveta, pošto je odbranila titulu i bodove od prošle godine.
Anisimova pre turnira bila 132. na WTA listi, ali je plasmanom u finale napredovala za 83 pozicije pa je sad 49. teniserka sveta.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
28.01.2026 09: 00
U borbi za finale, Pegula će igrati protiv Elene Ribakine, koja je takođe pokazala impresivnu formu na ovom turniru.
07.11.2025 18: 11
Ruskinja pod zastavom Kazahstana prva finalistkinja Završnog mastersa.
04.11.2025 19: 53
Beloruska teniserka Arina Sabalenka pobedila je Amerikanku Džesiku Pegulu rezultatom 2:1 (6:4, 2:6, 6:3) u drugom kolu Grupe A završnog mastersa.
29.09.2025 12: 56
U trećem kolu pobedila je Britanku Emu Radukanu...
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 14h
pre 1 sat 13: 12
Srpski teniser istakao je da mu je ovaj Grend slem u Njujorku najzabavniji i najuzbudljiviji.
pre 23 sata 15: 35
Grčki teniser Stefanos Cicipas osvojio je titulu na ATP turniru iz serije 250 u švajcarskom Gštadu, pošto je u uzbudljivom finalu savladao Belgijanca Rafaela Kolinjona rezultatom 2:1 (6:4, 6:7 (3:7), 6:3).
18.07.2026 21: 23
Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur bio je nadomak velikog preokreta u finalu ATP turnira u Umagu, ali je mladi Španac Danijel Merida Agilar uspeo da izdrži nalet iskusnog rivala i slavi sa 2:1 u setovima (6:2, 5:7, 6:2) posle tčno dva sata igre, čime je stigao do prve ATP titule u karijeri.
18.07.2026 16: 41
Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u finale kvalifikacija za ATP turnir u Kicbilu, pošto je danas u prvom kolu pobedio Austrijanca Niklasa Valdnera rezultatom 6:2, 6:4.
Ostavite komentar