
pre 11 minuta 16: 50
Aleksa Rakonjac osvojio peto mesto u finalu Svetskog kupa u Minhenu
Reprezentativac Srbije u streljaštvu Aleksa Rakonjac osvojio je peto mesto u disciplini vazdušna puška u finalu Svetskog kupa u Minhenu.
Drugi Grend Slem turnir u sezoni, Rolan Garos, počinje sutra u Partizu, a Srbija će imati troje predstavnika prvog dana.
Teniserke otvaraju turnir, Olga Danilović će odmeriti snage sa Martinom Trevisan, dok će Aleksandra Krunić igrati sa Kejti Voljnec.
Posle njih sutra će na teren i Laslo Đere, a rival će mu biti Danijel Altmajer. Ponedeljak je zatim rezrvisan za dvojicu srpskih tenisera.
Miomir Kecmanović će na teren protiv Tijaga Monteira, a Dušan Lajović će odmriti snage sa Romanom Safijulinom.
Što se tiče Novaka Đokovića, on će Rolan Garos započeti duelom sa Pjerom Igom Erberom, a Hamad Međedović igra protiv Žofrija Blankonua. Obojica bi trebalo na terenu da se pojave u utorak.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
25.05.2025 20: 21
Srpkinja se u drugom kolu sastaje sa pobednicom duela Danijel Kolins - Džodi Buraž.
22.05.2025 14: 33
Olga Danilović je na žrebu za Rolan Garos saznala protivnicu u prvom kolu, kao i kompletan put do finala.
02.06.2024 14: 27
Mečevi odigrani u kvalifikacijama i mnogo vremena provedenog na terenu tokom glavnog žreba Rolan Garosa ostavili su traga na Olgu Danilović koja je pala u najvažnijim tenucima.
02.06.2024 12: 29
Olga Danilović završila učešće na ovogodišnjem Rolan Garosu, u osmini finala je eliminisala Marketa Vondroušova
pre 7 sati 09: 57
Ženska teniska asocijacija nastavlja da pomaže svojim članicama da se ostvare i van terena.
pre 22 sata 18: 15
Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Hertogenbošu, pošto je poražen u prvom kolu od Estonca Marka Lajala rezultatom 6:2, 6:4.
10.06.2025 08: 25
Endi Marej, bivši teniser i trener Novaka Đokovića osvrnuo se na saradnju sa najboljim srpkim teniserom koja je trajala nekoliko meseci.
09.06.2025 13: 15
Prva je i dalje Arina Sabalenka iz Belorusije sa 11.553 boda, ispred Amerikanke Koko Gof. Njih dve su u subotu igrale u finalu Rolan Garosa, a posle tri seta pobedila je teniserka iz Amerike.
Ostavite komentar