WTA

Poraz Olge Danilović na startu turnira u Lionu: Nemica Nimajer bolja u tri seta

Izvor: Tanjug

31.01.2023 08:21
Poraz Olge Danilović na startu turnira u Lionu: Nemica Nimajer bolja u tri seta Tanjug/AP Photo/Andy Brownbill

Srpska teniserka Olga Danilović poražena je od Nemice Jule Nimajer na startu turnira u Lionu u meču koji je trajao dva sata i devet minuta - 2:1 (7:6, 2:6, 6:3).

Trenutno 133. teniserka sveta je bolje otvorila meč i nakon brejka u trećem gemu usporila tempo, što je Nemica iskoristila i oduzela joj već naredni servis gem, dok je brejkom u poslednjem gemu povela sa 1:0 u setovima.

U drugom setu srpska teniserka je pokazala agresivniju igru i bolji servis. Dva puta je osvajala gem na servis rivalke, što joj je donelo izjednačenje.

Međutim, u trećem odlučujućem setu, 77. igračica sveta je pokazala viši stepen koncentracije i posle dva brejka u trećem i šestom gemu, uspela je da obezbedi prolazak uz nastavka takmičenja.