pre 2 minuta 22: 57
Kasno buđenje Podgoričana: Jermeni poslali Budućnost i Lalatovića u Ligu konferencije
Jermenski prvak remijem 2:2 (2:0) prošao u drugo koklo kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.
U ponedeljak, 3. jula počinje Vimbldon, za mnoge "tenisko Svetsko prvenstvo", a srpski teniser, Novak Đoković, na njemu startuje kao najbolji igrač planete.
On je na konferenciji za medije pred početak britanskog gren slema istakao da se i dalje oseća kao dečak koji sanja da osvoji pehar:
"Osećam se sjajno, a učešće na Vimbldonu je uvek privilegija i čast. To je bio turnir o kojem sam sanjao kada sam bio dete. Iako sam već mnogo puta igrao ovde i imao sam mnogo uspeha, i dalje se osećam kao mladi Novak kada izađem na teren Vimbldona. To je neverovatan turnir, u mojim očima najveći", rekao je Đoković.
Osvajač sedam pehara na Vimbdlonu ove godine ima šansu da se izjednači sa rekorderom turnira, Rodžerom Federerom, osvajačem osam trofeja.
Novinare je zanimalo i koliko Đokoviću znači činjenica da će Karlos Alkaraz biti na turniru kao prvi nosilac i da li je to novi izazov za njega:
"Uvek je neko tu. Uvek je bio i uvek će biti. Karlos je veoma fin i izuzetno zrelo se ponaša. Ima samo 20 godina, a već ima toliko uspeha. Sve što on radi je impresivno, zajedno sa trenerom Huanom Karlosom Fererom. Oni su fantastičan tim. Što se mene tiče, nije mi potreban Karlos, kao ni niko drugi, da bih povećao svoju motivaciju", istakao je najbolji teniser sveta.
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
05.07.2023 20: 37
Rival aktuelnom šampionu Australijan Opena, Rolan Garosa, i osvajaču prethodna dva Vimbldona biće bolji iz duela Tomas Martin Ećeveri - Stanislas Vavrinka.
12.07.2025 21: 50
Srpski teniser oprostio se od Vimbldona.
12.07.2025 16: 45
"Vraćao je vreme unazad godinama, ali mislim da ga je sada sve sustiglo. Ovo je prvi put da sam ga pogledao i pomislio `nema šanse da se vrati.`
12.07.2025 13: 05
Srpski as je pobeđivao Sinera 2022. i 2023. godine, a ovo mu je prvi poraz od Italijana na travi.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 2d
pre 7 sati 15: 40
Srpska teniserka Aleksandra Krunić eliminisana je u prvom kolu WTA turnira u Hamburgu pošto ju je pobedila Mađarica Dalma Galfi rezultatom 2:0 (6:4, 6:1) za sat i
14.07.2025 20: 20
Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Gštadu, pošto je danas u prvom kolu poražen od Peruanca Ignasija Busea rezultatom 7:6 (7:4), 1:6, 6:4.
14.07.2025 10: 24
Najbolja srpska teniserka, Olga Danilović ostvarila je rekord karijere, budući da se nakon tek završenog Vimbldona domogla 32. mesta na WTA listi.
14.07.2025 08: 50
Od ostalih srpskih igrača u top 100, Miomir Kecmanović je pao za jednu poziciju i sada je 50, Laslo Đere je ostao 60. igrač sveta, a Hamad Međedović je 72. na ATP listi.
Ostavite komentar