pre 9 minuta 22: 06
(VIDEO) Zvezda ostala baz golmana: Uzdanica šampiona karijeru nastavlja u praškoj Slaviji
Transfer karijere
Tanjug/AP Photo/Andy Wong
Novak Đoković u trećem kolu Australijan opena (9.00) igra protiv Argentinca Tomasa Martrina Ečeverija. Može li Argentinac, koji veoma dobro igra na tvrdoj podlozi da konačno savlada svog idola, videćemo danas (ili večeras po lokalnom vremenu), jer kako je i sam svetski broj "jedan" istakao nije u najboljem zdravstvenom momentu.
Prošle godine Đoković je dva puta savladao Argentinca, međutim, u prva dva kola bilo je evidentno da usled prehlade nema dovoljno svežine da lomi rivale kako to obično čini.
"Intenzitet i nivo turnira se podiže, protivnici su sve bolji, Mislim da mi ni žreb nije nimalo lak, za protivnike imam tenisere koji fenomenalno igraju. Sad je na redu Ečeveri, koji igra možda i tenis života na tvrdoj podlozi, ubedljivo je pobedio Marija i Monfisa", rekao je Đoković.
A Ečeverija nikad nije krio da mu je Đoković idol.
"Volim Novaka, želeo sam da budem kao on još otkad sam bio dete. Kada sam potpisao ugovor sa kompanijom Hed, prvo što sam tražio jeste Novakov reket. Pokušavam da odigravam neke udarce poput njega", istakao je svojevremeno Argentinac.
Ukoliko Novak prebrodi ovu prepreku, u osmini finala Australijan opena igraće protiv boljeg iz duela Manaraino - Šelton.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
05.02.2026 21: 19
Organizatori ovog Mastersa su objavili njegovu fotografiju na zvaničnom posteru.
02.02.2026 12: 00
S godinama telo usporava, te je Đoković u prošloj sezoni igrao "samo" polufinala na sva četiri GS i to je odličan učinak u životnoj trideset devetoj. Već sad je jasno da je nova sezona bolja od prethodne.
01.02.2026 14: 46
Srpski teniser pretrpeo je 2:6, 6:2, 6:3, 7:5 poraz od Karlosa Alkaraza u finalu Australijan opena.
01.02.2026 13: 35
Karlos Alkaraz savladao je Novaka Đokovića u finalu Australijan opena i time postao najmlađi osvajač sva četiri grend slem turnira u istoriji "belog sporta".
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 2h
pre 8 sati 13: 20
Čuveni Grend slem uvodi mogućnost traženja provere odluka glavnog i linijskih sudija, pdnosno ponašanja rivala, od strane učesnika turnira.
pre 10 sati 11: 41
Najbolji teniser sveta svih vremena uskoro neće biti više tamo gde se nalazio pre tekućeg Mastersa u SAD.
21.03.2026 22: 05
Drugi teniser sveta, Janik Siner, plasirao se u treće kolo ATP Masters turnira u Majamiju nakon što je sa 2:0 u setovima pobedio Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine. Meč je trajao sat i 12 minuta, a Siner je do pobede došao rutinski rezultatom 6:3, 6:3.
21.03.2026 19: 17
U odlučujućem super-taj-brejku, kineski par je već bio u naletu, igrao sigurnije i konkretnije, pa je bez većih problema priveo meč kraju. Konačan rezultat - 3:6, 6:4, 10:4.
Ostavite komentar