
pre 3 sata 00: 14
Robinson napušta Floridu: Sjajni šuter ide u Detroit!
Pistonsi su izgubili dva odlična šutera, ali stiže jedan od najboljih u ligi
Najbolji srpski tensieri okupljeni u Dejvis kup reprezentaciji počinju od 16.00 časova misiju novog osvajanja čuvene "salatare", a već je poznatao da će u slučaju uspeha svi zajedno skakati iz aviona.
Protivnici igračima koje je izabrao selektor Viktor Troicki, a među kojima je najbolji i najtrofejniji teniset sveta, Novak Đoković, biće selekcija Velike Britanije i Srbija je favorit u tom meču.
Praksa u Dejvis kup takmičenju je da se na 60 ili nešto više minuta pred početak meča sazna ko će igrati sa kim, ali se pretpostavlja da će Nole odmeriti snage protiv Kamerona Norija, dok će drugi reket Britanije biti Džek Drejper, a u dublu će sigurno nastupati Novak Đoković i Miomir Kecmanović.
"Velika Britanija je jedna od najvećih teniskih nacija i jedna od jačih federacija, Nori i Drejper su obojica levoruki, nisam igrao sa mnogo levorukih u poslednje vreme, ali uspeli smo da nađemo prave sparing partnere. Britanija ima mnogo opcija i za singl i za dubl. Mari i Evans nisu tu sada, ali u ovom formatu Britanija ima jak tim, pogotovo dubl sa Skapskim, Salisburijem. Mi nemamo specijalistu za dubl, ali spremni smo da damo sve od sebe. Biće mnogo navijača, kako naših tako i britanskih, atmosfera je drugačija, buka i tokom poena, ali u tome je draž Dejvis kupa", kaže Novak Đoković.
Plasman u polufinale takmičenja već su izborili teniseri Australije i Finske koji će se u petak boriti za ulazak u finale, a Srbiju bi u eventualnom polufinalu čekao pobednik meča između Italije i Holandije (10.00), što znači da bi Novak Đoković i Janik Siner mogli da se sastanu još jednom nakon finala završnog mastersa u Torinu.
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
30.01.2024 08: 26
Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije, Viktor Troicki izjavio je da mladi teniser Hamad Međedović neće igrati protiv Slovačke u kvalifikacionom duelu za grupnu fazu ovog takmičenja, koji je zakazan za 2. i 3. februar u Kraljevu.
26.11.2023 16: 25
Dejvis kup reprezentacija Srbije bez direktnog plasmana u sledeću glavnu rundu Dejvis kupa sledeće godine.
24.11.2023 15: 42
Selektor Dejvis kup tima Srbije Viktor Troicki izjavio je posle trijumfa nad Velikom Britanijom u četvrtfinalu F8 u Malagi, da je Novak Đoković ostvario istorijski podvig.
15.09.2023 10: 25
Najbolji teniser sveta Novak Đoković stigao je u sredu u Valensiju, gde se priključio saigračima iz Dejvis kup reprezentacije Srbije nakon njihovog meča sa Južnom Korejom.
pre 4 sata 23: 45
Novak Đoković je posle meča priznao da je imao neku slabost, ali da je pilula sve rešila.
pre 4 sata 23: 29
Srpski teniser pobedio je Francuza Aleksandra Milera 3:1 na startu Vimbldona i u drugom kolu igraće protiv Britanca Danijela Evansa.
pre 5 sati 22: 08
Dajana Jastremska eliminisala šampionku Rolan Garosa 2:0.
pre 7 sati 19: 56
Francuz eliminisao sa Vimbldona trećeg tenisera na svetu 3:2 (7:6, 6:7, 6:3, 6:7, 6:4).
Ostavite komentar