pre 1 sat 22: 57
Kasno buđenje Podgoričana: Jermeni poslali Budućnost i Lalatovića u Ligu konferencije
Jermenski prvak remijem 2:2 (2:0) prošao u drugo koklo kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.
Nije smak sveta, ali jeste razočaravajuće. Novak Đoković je dobio priliku da pošalje Srbiju u finale Dejvis Kupa, ali ju je prokockao. Imao je tri meč lopte, nije ih iskoristio, a Italijan je dobio potrebno samopouzdanje, vratio se u meč i na kraju slavio 2:1 - (6:2, 2:6, 7:5).
Nije uzalud Sinera hvalio Đoković rekavši da je uz Karlosa Alkaraza, Danila Medvedeva i njega najbolji teniser današnjice. Zaigraio je Italijan maestralno u prvom setu, napravio je dva brejka, poveo 5:1 i dobio prvi set 6:2.
Novak je ipak Novak, uspeo je da pronađe pravu igru u drugom setu, napravio je brejk u četvrtom gemu, poveo 3:1 i krenuo ka izjednačenju u setovima. Sjajan uspeh Miomira Kecmanovića, koji je dobio Lorenca Musetija posle preokreta, najbolji teniser sveta nije želeo da prokocka. Bez izgubljenog poena je došao do 4:1 i potom mirno priveo set kraju.
Treći set započeo je sigurnim servisima srpskog asa, a onda je usledio maratonski gem u kom je Italijan ipak izbegao brejk, a od tog momenta oba igrača su servisala perfektno, sve do osmog gema.
Đoković je napao servis protivnika, došao do brejk lopte, ali se Italijan još jednom spasio i poravnao na 4:4. Srpski as je ponovo odlično servirao i prebacio pritisak na Sinera. Opet je agresivan bio Đoković i poveo sa 40:0 što mu je donelo tri vezane meč lopte posle dva sata i 20 minuta borbe. Italijan je ipak uspeo sve da ih spasi, a onda i osvoji gem (5:5).
Italijanski teniser je dočekao lošiji servis gem rivala i došao do prve brejk lopte koju je i iskoristio. Sada je on servirao za pobedu, do koje je i došao, te sada dubl odlučuje o drugom finalisti Dejvis Kupa.
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
23.03.2025 23: 04
Italijanski teniser Lorenco Muzeti naredni je rival Novaka Đokovića na Mastersu u Majamiju.
21.03.2025 13: 50
Đoković takmičenje u Majamiju počinje ovog petka od 20.30 duelom protiv Australijanca Rinkija Hidžikate, 86. tenisera sveta.
21.03.2025 12: 22
Ova odluka izazvala je buru reakcija, a sada se o svemu oglasio i srpski teniser koji je u Majamiju govorio uprav o ovoj temi koja je uzdrmala vrh svetskog tenisa.
21.03.2025 08: 35
Kecmanović će se sastati sa petim nosiocem Kasperom Rudom oko 16 časova po srpskom vremenu.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 2d
pre 8 sati 15: 40
Srpska teniserka Aleksandra Krunić eliminisana je u prvom kolu WTA turnira u Hamburgu pošto ju je pobedila Mađarica Dalma Galfi rezultatom 2:0 (6:4, 6:1) za sat i
14.07.2025 20: 20
Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Gštadu, pošto je danas u prvom kolu poražen od Peruanca Ignasija Busea rezultatom 7:6 (7:4), 1:6, 6:4.
14.07.2025 10: 24
Najbolja srpska teniserka, Olga Danilović ostvarila je rekord karijere, budući da se nakon tek završenog Vimbldona domogla 32. mesta na WTA listi.
14.07.2025 08: 50
Od ostalih srpskih igrača u top 100, Miomir Kecmanović je pao za jednu poziciju i sada je 50, Laslo Đere je ostao 60. igrač sveta, a Hamad Međedović je 72. na ATP listi.
Ostavite komentar