pre 35 minuta 13: 41
Ogura šokirao favorite u Brnu: Japanac osvojio prvu pol poziciju u Moto GP karijeri
Može li slično ostvarenje da zabeleži i na trci?
Guliver
Srpski teniser Novak Đoković rutinski je savladao Tejlora Frica i plasirao se u polufinale mastersa u Sinsinatiju.
Amerikanac je eliminisan nakon svega 60 minuta igre što svakako na polju čuvanja snage odgovora Novaku, koji je prvi set dobio rutinski, dok se u drugom malo mučio ali je uspeo bez većih problema da trijumfuje.
"Mislim da sam odigrao zaista fenomenalan meč pogotovo u prvom setu. Savršen set zaista, bez mnogo grešaka. Odmah sam krenuo veoma čvrsto sa osnovne linije, naterao ga da pravi dosta grešaka, on je bio malo nervozniji na početku. Ja sam onda odigrao malo slabiji prvi gem drugog seta, dao mu brejk i onda je on da kažemo malo oživeo i počeo bolje da igra. Međutim, od 2:4 samo odigrao četiri vrlo solidna gema, naterao ga da bude u reliju posle svake prve serve koju je ubacio. Trudio sam se da diktiram tempo sa osnovne linije. Odličan meč, radujem se sledećem izazovu", izneo je Novak impresije o ovom meču.
Fric nije imao čime da ga iznenadi, ovo mu je bila sedma pobeda u isto toliko duela sa njim.
"Naravno da za pripremu meča gledam prethodne duele sa protivnikom. Znao sam njegovu igru dobro, ali svaki meč je novi izazov. Ovde se nismo do sada sastajali. Očekivao sam da će imati dosta podrške publike. Odigrao sam gotovo savršeno, bez mane taj prvi set", dodao je Novak.
Kaže da forma pred US Open ide uzlaznom putanjom.
"Iz meča u meč je sve bolje, to je nešto što želim. Svakog dana radim na tome, dižem nivo za još malo. To se dešava tokom turnira. Svaki dan je sve bolji osećaj na terenu, nadam se da ću tim putem nastaviti", zaključio je Novak.
Njegov duel sa Zverevom je poslednji u programu i počinje tačno u ponoć po srednjeevropskom vremenu u subotu na nedelju.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
19.08.2023 08: 03
Najbolji teniser Srbije Novak Đoković ubedljivo je pobedio Amerikanca Tejlora Frica sa 2:0 (6:0,6:4) i obezbedio plasman u polufinale turnira u Sinsinatiju.
19.06.2026 11: 57
Legendarni Nemac izdvojio je najbolje igrače u svakom elementu igre, a osvrnuo se i na svoju karijeru
15.06.2026 08: 48
Kada je reč o ostalim srpskim predstavnicima, Hamad Međedović nalazi se na 67. mestu ATP liste, dok je Miomir Kecmanović 80. teniser sveta. Dušan Lajović zauzima 139. poziciju, Laslo Đere je na 225. mestu, dok mladi Ognjen Milić nastavlja uspon i trenutno je 359. na ATP listi.
14.06.2026 13: 26
Bivši britanski teniser objasnio je kakav je odnos imao sa "velikom trojkom" tokom igračkih dana i kako se sve promenilo nakon završetka karijere
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 9h
pre 21 sat 16: 29
Srpski teniser je propustio veliku šansu da izbori plasman u četvrtfinale turnira u Kvinsu
pre 22 sata 15: 56
Nekadašnji četvrti igrač sveta primoran je da otkaže i nastup na Grend slemu u Londonu jer se još uvek nije dovoljno oporavio posle operacije Ahilove tetive
19.06.2026 11: 57
Legendarni Nemac izdvojio je najbolje igrače u svakom elementu igre, a osvrnuo se i na svoju karijeru
18.06.2026 20: 07
Srpski teniser igra protiv Ofnera za plasman u finale.
Ostavite komentar