pre 13 minuta 22: 42
Partizan bacio Spartak na kolena: Poku i Vašington se igrali sa Subotičanima
Poveli su crno-beli u finalnoj seriji...
Šesnaesti jul 2023. godine poseban je dan u karijeri Karlosa Alkaraza, jer je tada osvojio prvi Vimbldon u seniorskoj konkurenciji, ali ni španski teniser ni posle skoro mesec dana od pobede protiv Novaka Đokovića ne može da veruje da je baš on stao na put najboljem "reketašu" sveta svih vremena u njegovom napadu na 24. Grend slem titulu. Iako mu prestižni trofej stoji pred nosom svaki put kada boravi u domovini.
U vezi s tim, dečački iskreno i skromno, lider ATP liste otkrio je medijima jedan zanimljiv detalj iz njegove kuće.
"Imam trofej u svojoj dnevnoj sobi, tako da svaki put kad ručam, večeram sa porodicom, vidim ga. To je nešto što ne želim da zaboravim", preneo je 20-godišnji Španac.
Ubrzo posle veličanstvenog londonskog meča u pet setova morao je dalje u bitku za bodove i novčane premije.
"Imao sam nedelju dana da razmišljam o tome. Nisam imao previše vremena. Trebalo mi je malo više jer je to nešto ludo. Osvajanje Vimbldona sa 20 godina je nešto o čemu sam sanjao kada sam počeo da igram tenis. Bio mi je to četvrti turnir na travi, tako da je bilo potpuno neočekivano. Dakle, za mene je to veliko dostignuće i nešto zbog čega moram da odvojim vreme kako bih razmislio".
Alkaras je u karijeri osvojio 12 titula, od čega šest ove sezone, sa sve Grend slem trofejima sa Vimbldona ove i US Opena prošle godine.
"Znam da je sve došlo tako brzo. Sjajni turniri, dva Grend slema, a imam samo 20 godina. Znam da sam baš mlad. Radio sam da bih bio u poziciji da se borim za ovakve stvari. Ali ne možete da shvatite dok to ne uradite. Razmišljam ponekad o poslednjem poenu na US openu, na Vimbldonu i drugim turnirima koje sam osvojio. Još uvek ne mogu da verujem, naježim se, ludo je", zaključio je Alkaraz.
Vodeći teniser sveta uskoro počinje Masters u Torontu, posle čega ga čeka Grend slem u Njujorku. U Kanadi će biti slobodan u prvom kolu, a onda ga čeka duel sa pobednikom susreta Sapat Miraljes - Šelton.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
Porodica Buss pristala je da proda većinski udeo Marku Walteru, navode obavešteni izvori.
Spot za FinTech startap Kalshi, u potpunosti izrađen uz pomoć veštačke inteligencije, postao je viralni fenomen.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
14.07.2024 14: 05
Australijski teniser Nik Kirjos smatra da će Novak Đoković danas podići 25. grend slem trofej u karijeri.
14.07.2024 12: 37
Osvajač 11 grend slem trofeja ne može da predvidi pobednika današnjeg finala Vimbldona.
14.07.2024 09: 40
Zanimljivu informaciju preneli su danas ljudi sa poznatog sajta "TickPick", koji se bavi online prodajom karata za velike sportske manifestacije.
14.07.2024 08: 25
Finale Vimbldona između Novaka Đokovića i Karlosa Alkaraza na programu je od 15 časova na "Centralnom terenu" grend slema u Londonu.
YouTube
pre 10min
YouTube
pre 2d
YouTube
pre 4d
pre 5 sati 17: 53
Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Majorki pošto je pobedio Kineza Junčaoketea Bua rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) za sat i 36 minuta.
pre 5 sati 17: 27
Španac se pomučio sa Jiržijem Lehečkom u finalu ali ga je dobio 2:1.
pre 6 sati 16: 37
Kazahstanski teniser u finalu ATP Hale bolji od Rusa 2:0.
pre 7 sati 15: 26
Češka teniserka koja je 164. na WTA listi savaldala Kineskinju Vang.
Ostavite komentar