ATP

21.07.2023 20:32
Hamad Međedović u polufinalu turnira u Gštadu: Najbolji ATP rezultat Novopazarca MN Press

Srpski teniser Hamad Međedović pridružio se Miomiru Kecmanoviću u polufinalu turnira u Gštadu, pošto je u dva seta protiv Nemca Janika Hanfmana - 6:3, 6:3 stigao do svog najboljeg rezultata u profesionalnoj karijeri.

Do prvog ATP polufinala stigao je sa dva brejka u prvom setu, odnosno s istim brojem oduzetih gemova na servis 46. reketa sveta u drugom delu meča u švajcarskom gradu u trajanju od 81. minuta.

Dvadesetogodišnjeg talentovanog momka iz Novog Pazara nisu poremetili ni ribrejkovi starijeg rivala ni prekidi zbog kiše, svaki put je uspeo da zadrži fokus i nastavi tamo gde je stao, što mu je osiguralo najbolji rang na ATP listi u vidu 144. mesta u svetskog poretku muškog singla.

Za finale će igrati protiv Pedra Kaćina iz Argentine, protivnika Novaka Đokovića na startu nedavnog Vimbldona.