pre 14 minuta 16: 39
(UŽIVO) Svetsko prvenstvo 2026: Urugvajci prošli torturu, Francuzi "izvezli" polovinu igrača u druge selekcije na Mundijalu
Sva dešavanja iz SAD, Kanade i Meksika možete pratiti u našem LIVE blogu.
Tanjug/AP Photo/Steven Paston/PA
Vest da je američki teniser, Džon Izner ostvario pobedui u prvom kolu ATP turnira u Njuportu iz serije 250 nekada davno ne bi ni bila toliko važna vest, ali ove godine jeste.
Naime, iskusnom teniseru koji je u 2018. godine čak bio i na osmoj poziciji liste najbojih igrača sveta, ovo je prvi trijumf u uvodnom kolu nekog takmičenja još od februara.
On je ovoga puta bio bolji od Aleksa Bolt iz Australije 6:4, 2:6, 6:3 i tako prekinuo seriju od čak sedam turnira na kojima nije uspeovao da se plasira u drugo kolo.
Njegov naredni rival na ovom tuniru u Sjedinjenim Američkim Državama biće francuski teniser Koranten Mute sa kojim će se sastati večeras, ne pre 22.15 časova.
U tom nizu su se našla i dva Gren slema (Rolan Garos i Vimbldon) na kojima nije uspeovao da ostvari pobedu, pa je trenutno 126. tensier sveta.
Izner je u svetu tenis poznat i po tome što je učestvovao u najdužem meču ikada odigranom. To se desilo na Vimbldonu 2010. godine kad su on i Francuz Nikolas Mai igrali tri dana u okviru prvog kola, a meč je na kraju trajao 11 sati i pet minuta, a pobedio je Amerikanac 6-4, 3-7, 6-7, 7-6, 70-68.
Amerikanac ćije su glavne karakteristike visina od 208 cm i izuzetno jak servis je tokom karijere zaradio više do 20 miliona evra, ali sada u 38. godini je daleko od svetskog vrha
Meksiko i SAD su ostvarili uverljive pobede, dok je Kanada odigrala nerešeno sa Bosnom i Hercegovinom.
Košarkaški klub New York Knicks postao je najprodavaniji šampionski tim u istoriji kompanije Fanatics.
U Severnoj Americi je u četvrtak počelo najveće Svetsko prvenstvo u fudbalu do sada.
Među zvanicama su bili Mark Zuckerberg, David Ellison, Scott Bessent, kao i članovi Trumpove porodice. Komentator tokom borbi bio je popularni podkaster Joe Rogan.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
15.06.2026 08: 48
Kada je reč o ostalim srpskim predstavnicima, Hamad Međedović nalazi se na 67. mestu ATP liste, dok je Miomir Kecmanović 80. teniser sveta. Dušan Lajović zauzima 139. poziciju, Laslo Đere je na 225. mestu, dok mladi Ognjen Milić nastavlja uspon i trenutno je 359. na ATP listi.
14.06.2026 13: 26
Bivši britanski teniser objasnio je kakav je odnos imao sa "velikom trojkom" tokom igračkih dana i kako se sve promenilo nakon završetka karijere
12.06.2026 19: 25
Nemac posle osvajanja prvog Grend slema u karijeri mašta o novim uspesima
09.06.2026 18: 52
Povreda je bila jača od želje.
pre 1 sat 15: 45
Beloruskinja je izjavila da je potražila stručnu pomoć posle neočekivano rane eliminacije na Grend slemu u Parizu
pre 3 sata 13: 10
Serena i Venus Vilijams dobile su specijalnu pozivnicu organizatora trećeg Grend slema sezone
pre 6 sati 10: 49
Tim španskog tenisera razmatra na kojem turniru bi drugi teniser sveta mogao prvo da zaigra nakon duge pauze
pre 23 sata 17: 15
Srpski teniser sa nestrpljenjem očekuje treći Grend slem u sezoni, koji počinje za dve nedelje.
Ostavite komentar