pre 1 sat 23: 00
Samed Baždar pronašao novi klub: Bivši napadač Partizana potpisao za Sent Truden
Mladi napadač potpisao je višegodišnji ugovor sa belgijskim timom.
Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Organizatori Vimbldona odbili su zahtev srpskog tenisera Novaka Đokovića i Britanca Endija Mareja, koji su tražili da mečevi na Centralnom terenu Otvorenog prvenstva Engleske počinju ranije kako bi svi dueli na ovom terenu mogli da se završe do 23 sata po lokalnom vremenu, prenosi Dejli mejl.
Duel osmine finala ovogodišnjeg Vimbldona između Đokovića i Poljaka Huberta Hurkača je prekinut posle drugog seta zbog pravila koja nalažu da mečevi na Otvorenom prvenstvu Engleske mečevi ne smeju da se igraju posle 23 sata.
Britanski mediji podsećaju da je želja organizatora da se zaštiti lokalno stanovništvo, koje ne želi gužvu i buku zbog teniskih mečeva. Takođe, vlasti u Londonu žele da svi navijači i učesnici bezbedno napuste objekte na Vimbldonu.
Đoković i Marej su predložili organizatorima da mečevi na turniru na Centralnom terenu, kao i Terenu broj jedan počnu ranije, odndono u 12.00 umesto u 13.30 po loklanom vremenu.
Dejli mejl ističe da su organizatori odbili Vimbldona ovaj zahtev zbog višemilionskih ugovora sa medijskim kućama, jer bi promena termina uticala na zaradu od prava na TV prenose.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
13.07.2026 19: 01
Da li je poslednja prilika propuštena na terenima "Sveengleskog kluba"?
13.07.2026 11: 00
Šampioni se ne prepoznaju samo po broju pehara. Oni se prepoznaju po načinu na koji ustaju posle poraza. Upravo je to Janik Siner još jednom dokazao na Vimbldonu 2026. Odbranio je titulu u Ol Ingland Klubu i pridružio se Rodžeru Federeru i Novaku Đokoviću kao jedinim teniserima u 21. veku kojima je to uspelo na najprestižnijem turniru sveta.
13.07.2026 10: 23
Najbolji teniser sveta svih vremena profitirao od izgubljjenog polufinala u Londonu.
12.07.2026 17: 39
Legendarni Švajcarac još jednom pokazao da između njega i najpoznatije trave na svetu postoji neraskidiva veza.
pre 2 sata 21: 26
One nisu uspele da se plasiraju u osminu finala WTA u najvećem gradu Kanade.
pre 7 sati 17: 13
Patrik Muratoglu izdvojio igrače koji su dominirali u Melburnu, Parizu, Londonu i Njujorku i naveo na kome "svet ostaje"
pre 13 sati 10: 51
Ovi što su na turu bi da igraju manje, ovi što nisu bi da gledaju više...
06.08.2026 19: 04
Njegova ideja nije nova. Đoković je još 2019. godine, dok je bio na vrhuncu karijere, govorio da bi tenis trebalo prilagoditi mlađoj publici i promeniti način na koji se igraju mečevi. Tada se takav stav nije dopao nekim velikanima, među kojima su bili Rodžer Federer i Endi Marej.
Ostavite komentar