ATP

Ništa od druge ATP titule: Fric na domaćem terenu bolji od Kecmanovića

19.02.2023 23:08
Ništa od druge ATP titule: Fric na domaćem terenu bolji od Kecmanovića Tanjug/AP Photo/Lynne Sladky

Nije uspeo Miomir Kecmanović da kruniše dobru nedelju u Delrej Biču. U finalu je poražen od Tejlora Frica sa 2:1.

Po setovima je bilo 6:0, 5:7, 6:2, u korist Amerikanca.

Prvi set apsolutno je bio za zaborav. Fric je iz svlačionice izašao motivisan, a Miomir nervozan, što je prouzrokovalo da domaći igrač osvojio prvi set bez izgubljenog gema.

U drugom setu Kecmanović se opustio, počeo bolje da igra i bio je ravnopravan protivnik sedmom teniseru planete. Pri rezultatu 5:5, Kecmanović je napravio brejk, koji je potom potvrdio i tako poravnao rezultat u setovima.

Ipak, u odlučujećem delu igre talentovani srpski as posustao je u četvrtom gemu kada je pretrpeo ključan brejk, a Fric je do kraja duela sigurnim servisima osvajao svoje gemove i tako došao do pete ATP titule u karijeri.

Miomir je imao priliku da osvoji drugi turnir u karijeri, pošto je do sada slavio samo u Kicbilu 2020. godine kada je u finalu nadigrao Janika Hofmana 6:4, 6:4.