ATP

07.07.2023 15:59
Medvedev rutinski savladao Manarina i u trećem kolu Vimbldona igra protiv Fučoviča Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u treće kolo Vimbldona, pobedivši u nastavku prekinutog meča Francuza Adrijana Manarina sa 3:0 (6:3, 6:3, 7:6). Meč je trajao dva sata i 28 minuta u dva dana.

U prva dva seta Rus je lako došao do po dva brejka i tako osigura vođstvo od 2:0 u setovima. Tokom trećeg seta koji je prekinut juče i nastavljen danas, brejk na obe strane doneo je taj-brejk trećeg seta, u kojem je Medvedev slavio sa 7:5.
Naredni rival Medvedeva je Mađar Marton Fučovič koji je sa 3:1 (7:6, 6:3, 4:6, 6:4) bio bolji od Amerikanca Girona.

Danski teniser Holger Rune plasirao se u treće kolo Vimbldona. Posle dva sata i 38 minuta igre eliminisao Španca Roberta Karbaljesa Baene 3:0 (6:3, 7:6, 6:4).  U prvom setu Rune je imao padove u igri i nakon što je vratio brejk u četvrtom gemu, još dva puta je oduzeo servis protivniku i osvojio set. Drugi set rešen je u taj-brejku koji je Rune dobio 7:3. U trećem setu ponovila se igra iz prvog seta. Rune je morao da juri zaostatak i da vraća brejk, nakon čega je vezao tri osvojena gema i pobedio u meču. Naredni Runeov protivnik biće pobednik duela Alehandra Davidovič Fokina – Botik Van de Zandšulp.

U treće kolo plasirali su se Kristofer O' Konel, posle pobede nad Veslijem 3:0 (6:3, 7:5, 6:4), Mateo Beretini koji je sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:4) nadigrao De Minaura, kao i Hubert Hurkač koji je sa maksimalnih 3:0 (7:6, 6:4, 6:4) kući poslao Italijana Lorenca Musetija i u narednom kolu očekuje pobednika duela Novak Đoković - Vavrinka.