ATP

Alkaraz rutinski do drugog kola: Španac ekspresno savladao Šardija

04.07.2023 16:03
Alkaraz rutinski do drugog kola: Španac ekspresno savladao Šardija Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Španski teniser i (na papiru) najveći konkurent Novaku Đokoviću za osvajanje Vimbldona, Karlos Alkaraz je u prvom kolu bio ubedljiv protiv Francuza, Žeremija Šardija 3:0 (6:0, 6:2, 7:5) nakon sat i 54 minuta igre.

Alkaraz je prvi set osvojio bez ikakvih problema, ne dozvolivši protivniku niti jedan gem. Šardi se na semafor "upisao" tek u drugom setu, ali je i tu Španac bio ubedljiv sa 6:2.

U trećem setu je dilema oko pitanja pobednika skoro bila rešena, te su obojica bila znatno rasterećenija, što je rezultovalo tome da Francuz osvoji čak pet gemova. Međutim, Alkaraz je uhvatio pravi ritam baš kada mu je to bilo potrebno, te je iskoristio prvu meč loptu i preskočio prvo kolo bez izgubljenog seta.

U narednom kolu Španac će odmeriti snage sa boljim iz meča Muler - Rindernek.