pre 3 minuta 09: 39
Barbarez o Alajbegoviću: Najteže je golobradog momka obuzdati
"Uveren sam da ova reprezentacija tek počinje i da će naredna prvenstva biti njihova."
Tanjug/AP Photo/Aaron Favila
Nekadašnji svetski broj jedan Bjorn Borg izjavio je danas da očekuje da će srpski teniser Novak Đoković igrati tenis bar još tri godine, prenosi Mocartsport.
“Đoković je zdrav, spreman i voljan da igra. Ima još tri do pet veoma dobrih teniskih godina ispred sebe. Njegova je želja da obori sve rekorde, da svuda pored njih upiše svoje ime. Mislim da će osvojiti još par grend slemova. Želim mu sve najbolje”, izjavio je Borg.
Osrvnuo se Borg i na igru španskog tenisera Rafaela Nadala.
“Kada sam ja igrao, mi smo provodili pet do šest sati dnevno na terenu za trening. A, kada smo bili prošle godine na Lejver kupu, teren se otvarao u šest ujutru, jer je Rafa želeo da sat vremena radi na servisu pre nego što trening počne. Nikada nisam video igrača koji provodi toliko vremena na terenu. On je jedan od najvećih, tako mnogo vremena posvećuje tenisu. Neverovatan je”, zaključio je Borg.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
21.06.2026 21: 13
Novi pkušaj...
21.06.2026 13: 53
Iz Španije stiže prognoza bliske budućnosti najboljeg tenisera sveta svih vremena.
19.06.2026 11: 57
Legendarni Nemac izdvojio je najbolje igrače u svakom elementu igre, a osvrnuo se i na svoju karijeru
15.06.2026 08: 48
Kada je reč o ostalim srpskim predstavnicima, Hamad Međedović nalazi se na 67. mestu ATP liste, dok je Miomir Kecmanović 80. teniser sveta. Dušan Lajović zauzima 139. poziciju, Laslo Đere je na 225. mestu, dok mladi Ognjen Milić nastavlja uspon i trenutno je 359. na ATP listi.
pre 14 sati 19: 01
Lajović uspešan u kvalifikacijama za Vimbldon, dok je Laslo Đere završio učešće.
pre 18 sati 15: 14
Italijan pred početak Vimbldona poručio da su zadravstveni problemi sanirani
pre 20 sati 12: 51
Najbolji srpskih teniser svih vremena bez pompe odustao od nastupa u Hurlingemu
23.06.2026 19: 11
Nikome nije bilo jasno šta se dešava.
Ostavite komentar