Jirži Lehečka prvi je finalista ovogodišnjeg izdanja Mastersa u Majamiju, pošto je ove noći, po srednjeevropskom vremenu, dobio duel sa Arturom Fisom - 2:0 (6:2, 6:2). Rutinski i ubedljivo, kao da je mnogo puta prošao Top 4 fazu turnira te klase a ne premijerno u karijeri.
Dvadesetdrugi reket sveta potrošio je samo 77 minuta svog života na duel sa kolegom koji drži 31. mesto u svetskom poretku singl igrača, tako što je u oba seta napravio po dva brajka. Dok njegov rival nije dobio nijednu takvu priliku.
U prvom delu meča uzeo je servis gem Francuza u prvom i sedmom gemu, a posle tih 5:2 jasno je bilo ko je bliži vrednom trijumfu. U nastavku susreta, po istom scenariju je poveo s 2:1 i 5:2, s tim što je za drugi brejk morao svojski da se potrudi.
Posle svega ostaje mu da sačeka sledečeg protivnika, a to će biti apsolutni turnirski favorit nakon eliminacije Karlosa Alkaraza - Italijan Janik Siner ili Nemac Aleksandar Zverev. Njihov duel na programu je posle ponoći u Evropi.
Ostavite komentar