pre 5 minuta 10: 00
Vladan Milojević, možda, više od svih želi eliminaciju Pafosa: Vraćanje starih dugova
Trener Crvene zvezde ima poseban motiv da pobedi kiparski tim.
Osvajanjem Australijan opena, početkom godine, odnosno Rolan Garosa pre dva dana, Novak Đoković uspeo je da sustigne i prestigne Rafaela Nadala na listi muških osvajača najviše Grend slema (23), ali i da odradi pola posla kada je u pitanju uzimanje kalendarskog Grend slema.
Da bi štiklirao sva četiri turnira u 12 meseci potrebno mu je još da odbrani tron na Vimbldonu (3 - 16. jul), a onda četvrti put u karijeri postane vladar US Opena (28. avgust - 10. septembar). To jest, napravi ono što mu je za malo pošlo rukom 2021. godine, kada je "pokorio" Melburn, Pariz i London, a u Njujorku izgubio finale sa Danilom Medvedevim.
"Činjenica da sam osvojio poslednja četiri Vimbldona uliva mi veliko samopouzdanje i radujem se tome. Ja stvarno volim da igram tamo, to je turnir iz snova, oduvek je bio to za mene. Ako uspem da ga osvojim, voleo bih da dobijem priliku da ispišem istoriju u Njujorku. Propustio sam priliku pre nekoliko godina u poslednjem meču, sa Medvedevim. Ali osetio sam ljubav Njujorčana, svih ljudi koji su bili tamo. Jedva čekam da se vratim i igram u Njujorku", ne krije teniski G.O.A.T. Đoković.
Prošle godine to nije bilo moguće, jer nije imao pristup Otvorenom prvenstvu Sjedinjenih Američkih Država, zbog toga što ta zemlja sve do ovog proleća nije dozvoljavala ulazak na njenu teritoriju strancima nevakcinisanim protiv korona virusa.
Inače, Novak ima sedam šampionskih tantijema sa Vimbldona, 10 sa Australijan opena i po tri sa Rolan Garosa i US opena.
Rasprodate su sve karte za meč Srbije i Slovenije u Beogradskoj areni.
Prošlo je više od dve decenije od završetka krvavih sukoba između Ruande i Demokratske Republike Kongo, tokom kojih je živote izgubilo više od pet miliona ljudi. Ipak, umesto vojnika i tenkova, danas ova dva afrička suseda vode novi oblik borbe: marketinški rat na fudbalskim dresovima evropskih velikana.
Kad sportisti iz regiona potpisuju višemilionske ugovore u Italiji, Španiji ili SAD, ne pitaju se samo o klauzulama i bonusima, već i o tome gde će platiti porez, jer između dva sponzorska spota i tri treninga, jedna odluka o prebivalištu može doneti ili odneti desetine miliona evra.
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Tema tužbi protiv Manchester Cityja izazvala je podele među navijačima.
25.08.2025 03: 44
Novak Đoković u prvom kolu US Opena pobedio Amerikanca Lernera Tijena.
24.08.2025 17: 22
Đoković je istakao da mu je legendarna teniserka bila uzor dok je bila mlad.
24.08.2025 11: 33
Najbolji srpski teniser i teniserka igraju prve mečeve na US Openu 2025.
23.08.2025 21: 19
On se odlučio za ovaj korak zbog zdravstvenih problema, ali za sada nije poznato šta je u pitanju.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 1d
pre 51 minut 09: 15
Norveški teniser prošao u drugo kolo US Opena, pa uputio kritiku Amerikancima.
pre 1 sat 08: 50
Ruski teniser dobio kaznu i savete posle ispadanja sa Grend slema u Njujorku.
pre 1 sat 08: 25
Španski teniser prebrodio prvu prepreku na US Openu.
pre 2 sata 08: 00
Srpski teniser ne traži sekundarne razloge svoje brze eliminacije sa US Opena.
Ostavite komentar