pre 10 sekundi 09: 15
Marko Nikolić: Drhti mi glas dok se opraštam, ovo je najteža odluka u mojoj karijeri
Bivši trener Partizana napustio CSKA iz Moskve.
Denver Nagetsi u noći između ponedeljka i utorka (02.30, TV Arena 1 Premium) dočekuju Majami u petoj utakmici finalne serije NBA lige.
Nagetsi trenutno vode sa 3:1 i u slučaju pobede bi poneli titulu šampiona najkvalitetnije lige na svetu. Upravo tim povodom, najbolji košarkaš tima, Nikola Jokić, je na konferenciji za medije odgovarao na pitanja novinara, prilikom čega se dotakao i svog zemljaka, Novaka Đokovića, koji je danas osvojio Rolan Garos i došao do 23. gren slem trofeja u karijeri:
"Pobedio je, ne znam više koji mu je put po redu, Bog te video. Valjda 23. Pa dosta više... Šalim se, stvarno čovek za koga ne postoje reči. Svi su sve već rekli, ali zaista majstor svog zanata i verovatno jedan od najboljih koji će igrati taj sport", istakao je Jokić.
Govorio je srpski košarkaš i o odnosu sa trenerom Majkom Melounom:
"Posećivao me je nekoliko puta u Srbiji, gledao me dok sam igrao za nacionalni tim u Litvaniji. Tako da, cela moja porodica ga je upoznala i zbližila se sa njim. Osam godina smo zajedno i zaista smo bliski, ne samo na terenu", rekao je Jokić, pa uz osmeh odgovorio novinaru koji ga je pitao da li je to dobro:
"Ne znam. Trebalo bi da je dobro kad imate lep odnos sa trenerom".
Potom je rekao da se ekipa za narednu utakmicu sprema na identičan način kao i za prošle:
"Za utakmicu se spremamo kao i za prethodne, bez opuštanja. Fokus je dobar i na treningu, što mene lično raduje, jer ako se opustimo nećemo proći dobro", podvukao je Jokić.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
01.06.2023 07: 48
Novak Đoković navija za Denver i Nikolu Jokića u finalu NBA lige.
30.05.2023 08: 30
Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, rekao je da je za njega Nikola Jokić definitivno najbolji košarkaš planete i da navija da osvoji NBA prsten.
23.05.2023 09: 34
"Želeo sam da budem kao on. Novak je definitivno čovek na kojeg se možete ugledati", rekao je Nikola Jokić.
pre 20 sati 12: 30
Od ostalih srpskih tenisera Miomir Kecmanović zadržao je 46. mesto sa 1.146 bodova, Laslo Đere pao je za pet mesta i sad je 64. sa 927, dok je Hamad Međedović popravio plasman za četiri mesta i sad je 70. teniser sveta sa 871 bodom.
pre 51 minut 08: 25
Endi Marej, bivši teniser i trener Novaka Đokovića osvrnuo se na saradnju sa najboljim srpkim teniserom koja je trajala nekoliko meseci.
pre 20 sati 13: 15
Prva je i dalje Arina Sabalenka iz Belorusije sa 11.553 boda, ispred Amerikanke Koko Gof. Njih dve su u subotu igrale u finalu Rolan Garosa, a posle tri seta pobedila je teniserka iz Amerike.
pre 20 sati 12: 30
Od ostalih srpskih tenisera Miomir Kecmanović zadržao je 46. mesto sa 1.146 bodova, Laslo Đere pao je za pet mesta i sad je 64. sa 927, dok je Hamad Međedović popravio plasman za četiri mesta i sad je 70. teniser sveta sa 871 bodom.
09.06.2025 08: 00
Španski teniser govorio na konferenciji za medije posle osvajanja pete grend slem titule.
Ostavite komentar