ATP

Srbija na pragu ispadanja iz Dejvis kupa: Lajović završio u bolnici

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

07.02.2026 09:10
Dušan Lajović Portfolio via ZUMA / Shutterstock Editorial / Profimedia
Dušan Lajović

Dušan Lajović nije uspeo da donese prvi bod Srbiji na Dejvis kup duelu sa Čileom, pošto je pretrpeo 7:5, 7:6(7) poraz od Tomasa Bariosa

Srpski reprezentativac imao je meč za zaborav, pogotovo jer je zadobio povredu glave pri odlasku u svlačionicu nakon što je izgubio meč. Kako navode mediji u Čileu, udario je staklenu ploču zbog čega je hitno prevezen sa terena u kliniku "Universidad de Los Andes" koja se nalazi u Santjagu. 

Mediji izveštavaju da je njegovo stanje bilo zabrinjavajuće, te da je doživeo kontuziju glave, posekotinu usne i mogući lom zuba. 

Velika je prednost na strani Čilea, jer ih sada jedna pobeda deli od prolaza kroz kvalifikacije za Svetsku grupu Dejvis kupa. Prethodno je Alehandro Tabilo rezultatom 6:7(3), 6:2, 6:4 savladao mladog Ognjena Milića. Pred Srbijom je važan duel u dublu gde će našu reprezentaciju predstavljati braća Sabanov. Ukoliko oni izgube, Srbija će morati u baraž.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija