pre 4 minuta 15: 25
(UŽIVO) Svetsko prvenstvo 2026: Selektor Tunisa smenjen, Englezi se čudom čude, Španci oprezni
Sva dešavanja iz SAD, Kanade i Meksika možete pratiti u našem LIVE blogu.
Tanjug/AP Photo/Dita Alangkara
Karlos Alkaraz će dugo pamtiti najduži meč polufinala Australijan opena u istoriji, ali i pobedu nad Aleksanderom Zverevom 3:2 iako je više od polovine meča "umirao" od bolova, grčeva u desnoj nozi, mučninom.
Na pitanje šta ga je održalo u meču, da od 5:3 za Zvereva u petom setu stigne do pobede, rekao je:
"Vera. Verovao sam sve vreme. Morate da verujete u sebe i svoje mogućnosti, čak i onda kada imate probleme. Imao sam muku tokom trećeg seta, ali sam se izvukao. Ovo je fizički jedan od najzahtevnijih mečeva koje sam igrao. Bukvalno sam se borio za svaku loptu na terenu. Zverev je bio sjajan, ali sam pronašao način da pobedim".
Ostaje mu da sačeka rivala u borbi za porvi ovosezonski Grend slem, ali pre svega da se oporavi.
"Veoma sam srećan što sam ovde u prilici da igram svoje prvo finale. Ali, sada prvo hoću da uživam u ovoj pobedi. Ima vremena da razmišljam o finalu. Nadam se da ću što spremniji izaći u borbu za trofej", rekao je Alkaraz odmah posle meča.
Španski novinari su posle meča istakli da je Karlos izlečio mučninu sokom od kiselih krastavaca, ali i da taj recept često koristi...
Među zvanicama su bili Mark Zuckerberg, David Ellison, Scott Bessent, kao i članovi Trumpove porodice. Komentator tokom borbi bio je popularni podkaster Joe Rogan.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
01.02.2026 08: 04
Đoković je već deset puta osvajao ovaj turnir i u polufinalu je podsetio na igrača koji je godinama dominirao Australijan openom.
31.01.2026 19: 42
Ko se kladi na Srbina, može da zaradi i do 10 puta veću sumu nego na trijumf Alkaraza.
30.01.2026 16: 08
Srpski teniser odmeriće snage sa Karlosom Alkarazom u finalu Australijan opena.
30.01.2026 10: 15
Vodeći reket sveta i pored velikih problema sa grčevima ostao do kraja u konkurenciji za jedinu nedostajuću Grend slem titulu u svojoj karijeri.
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 10h
pre 4 sata 11: 10
Teodora Kostović je napredovala za jednu poziciju i sada je na 181. mestu, dok je Olga Danilović napravila četiri koraka unazad i trenutno je na 201. poziciji na WTA listi.
pre 6 sati 08: 48
Kada je reč o ostalim srpskim predstavnicima, Hamad Međedović nalazi se na 67. mestu ATP liste, dok je Miomir Kecmanović 80. teniser sveta. Dušan Lajović zauzima 139. poziciju, Laslo Đere je na 225. mestu, dok mladi Ognjen Milić nastavlja uspon i trenutno je 359. na ATP listi.
pre 21 sat 17: 55
Hrvatska teniserka prošla je neverovatan put ove godine na turniru u Londonu
pre 22 sata 17: 00
Opet bolji u finalu od sunarodnika...
Ostavite komentar