pre 33 minuta 20: 20
Bodirogin baner se vraća u OAKA, Janakopulos priznaje da je grešio: Ne bih opet ostavljao donji veš na tuđoj klupi
"Dejan je moj prijatelj, svi pravimo greške..."
AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Španski teniser Karlos Alkaraz dodatno je produžio šalu o servisu koji navodno podseća na Novaka Đokovića, odgovarajući najboljem teniseru sveta nakon pobede nad Korentanom Muteom na Australijan openu.
Priča o servisu Alkarasa i dalje izaziva osmehe u teniskom svetu. Nedavno je Đoković, u šali, komentarisao sličnost između njihovih servisa i rekao da je kontaktirao Španca povodom "autorskih prava".
"Čim sam video, poslao sam mu poruku. Rekao sam mu da moramo da popričamo o "autorskim pravima". Ovde sam mu dodao da ćemo razgovarati i o procentu od njegove zarade, za svaki as mora da mi da deo", našalio se Đoković.
Alkaraz je sa osmehom prepričao trenutak kada je primio poruku, napominjući da je spreman za svaki vid dogovora.
"Imam ovde ugovor u džepu, moram da vam pokažem", poručio Alkaraz na konferenciji za medije, izazvavši smeh prisutnih i dodao:
"Novak mi je poslao poruku i bila mi je mnogo simpatična. Ako pogledate naše servise, zaista su slični. Mislim da Đoković odlično servira, njegov pokret je jednostavan i uvek mi se dopadao. Naravno, to ne znači da sam ga kopirao ili se ugledao na njega, samo sam neke stvari prilagodio sebi".
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
30.01.2026 16: 08
Srpski teniser odmeriće snage sa Karlosom Alkarazom u finalu Australijan opena.
30.01.2026 16: 05
U dosadašnjih devet susreta Srbin vodi protiv Španca 5:4.
15.01.2026 15: 30
Švajcarski teniser nada se trijumfu mladog Karlosa Alkaraza.
12.01.2026 10: 31
Srpski teniser stiže u Melburn na Australijan open, treniraće u utorak na Rod Lejver areni
pre 2 sata 18: 07
Švajcarac otkrio da je bivši teniser imao ogroman uticaj na njegovu fantastičnu karijeru
pre 3 sata 16: 59
Pohod na trofej turnira serije 1000.
pre 10 sati 10: 10
Branilac titule na turniru u Montrealu stigao do četvrtfinala ovogodišnjeg izdanja.
09.08.2026 18: 12
Italijan otkazao učešće zbog problema sa kolenom!
Ostavite komentar