pre 6 sati 00: 15
Ogroman jaz u Bundesligi: Bajernu 25 puta više od poslednjeg
Od 2,5 do čak 65 miliona evra godišnje... Evo koliko svaki bundesligaš dobija od glavnog sponzora.
Credit: Fabio Ferrari / Zuma Press / Profimedia
Srpski teniser Novak Đoković dobio je večeras u Dubaiju nagradu Globe Sports Award za dostignuća u sportu.
Đokoviću je nagradu uručio portugalski fudbaler Kristijano Ronaldo, prenose mediji na arapskom jeziku.
Nagrada Globe Sports Award, koju dodeljuje Globe Soccer Award, je uvedena ove godine, iskazuje izvrsnost van jednog sporta, slaveći sportiste čije karijere odražavaju odlučnost, dugovečnost i globalnu inspiraciju.
Đoković je rekao da je bio zatečen nespreman, ali na pozitivan način, nakon što mu je Ronaldo uručio nagradu.
"Dobiti ovu nagradu od Ronalda je ostvarenje sna. Zahvalan sam što ga mogu nazvati prijateljem i nekim ko uvek inspiriše. Nismo deo istog sporta, ali se međusobno podstičemo. U njemu vidite nekoga ko je osvojio sve, a ipak želi još. Iako smo u različitim sportovima, možemo se podržavati i pokazati budućim generacijama da nema granica. Stojimo ovde zajedno i razgovaramo o tome kako sport može inspirisati decu širom sveta je nešto čemu se radujemo. Ova nagrada šalje snažnu poruku. Sport može promeniti živote. Kada Kristijano kaže da će dostići 1.000 golova, vidite moć uma. Um kontroliše sve", rekao je Đoković.
Ronaldo je istakao da je Đoković primer izvrsnosti i dugovečnosti, dodajući da postoje sličnosti u njihovim karijerama na najvišem nivou sporta.
"Za mene je on primer dugovečnosti. Imamo sličnu priču. On ovo zaslužuje jer je primer za prošlu generaciju, sadašnju i sledeću. Kao što znate, ja sam čovek izazova. Ovo je nova era. Moramo da otvorimo svoje umove za druge sportove. Svet treba da vidi odličan kvalitet izvan fudbala. Volim fudbal, ali volim i druge sportove. Učim od velikih ličnosti u različitim disciplinama. To je bila ideja iza stvaranja ove nagrade", izjavio je Ronaldo.
Srpski teniser u dosadašnjoj karijeri osvojio 24 grend slem titule.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
15.07.2026 13: 32
Četvorostruki osvajač "Tur d Fransa" kazao je da kad čuje da mu zvižde, da se on seti Novaka.
15.07.2026 10: 02
Legendarni Amerikanac, smatra da najveći problem srpskog asa trenutno nije tenis, već fizička sprema.
14.07.2026 16: 33
Ovaj dokumentarac premijerno će biti prikazan 20. avgusta.
14.07.2026 14: 06
Reni Stabs, bivši trener Serene Vilijams izašala je sa predlogom, a vezan je za Đokovićev meč na Vimbldonu protiv Feliksa Ože-Alijasima na Vimbldonu.
15.07.2026 12: 29
Španac je navodno dobio "zeleno svetlo" da ponovo zaigra posle duge pauze
15.07.2026 10: 02
Legendarni Amerikanac, smatra da najveći problem srpskog asa trenutno nije tenis, već fizička sprema.
14.07.2026 22: 30
Daren Kejhil je trenirao neka velika imena kroz karijeru, ali svaki od njih je imao neku vrstu neprijatnosti sa dopingom.
14.07.2026 16: 33
Ovaj dokumentarac premijerno će biti prikazan 20. avgusta.
Ostavite komentar