Novak igra protiv Tabila u Atini | Arena Sport
srb
najnovije
ATP

Alehandro Tabilo rival Novaku Đokoviću u drugom kolu turnira u Atini

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

02.11.2025 20:38
Novak Đoković Tanjug/AP Photo/Andy Wong
Novak Đoković

Čileanac Alehandro Tabilo biće naredni rival srpskog tenisera Novaka Đokovića u drugom kolu ATP turnira u Atini. Tabilo je na otvaranju turnira pokazao izuzetnu borbenost i snalažljivost na terenu, savladavši Australijanca Adama Voltona rezultatom 7:6 (9:7), 6:7 (6:8), 7:5 u napetom meču koji je trajao više od dva i po sata.

 

 

Ovaj meč će biti treći međusobni susret Đokovića i Tabila, a do sada je prednost na strani Čileanca, koji je slavio u Monte Karlu i u Rimu, što daje dodatnu dozu neizvesnosti pred ovaj duel. Srpski as, koji je u Atini favorit, ima priliku da preokrene statistiku i potvrdi svoje iskustvo i kvalitet na ovoj podlozi.

Turnir u Atini, deo serije ATP 250, privlači pažnju teniskih ljubitelja, a igra se za nagradni fond od 766.615 evra. 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

FIFA odustala od plana prodaje udela u Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.

Glavobolja za tenisere pred Olimpijske igre 2028: Vimbldon i Los Anđeles razdvajaće samo tri dana

ATP

24.07.2026 17: 40

Glavobolja za tenisere pred Olimpijske igre 2028: Vimbldon i Los Anđeles razdvajaće samo tri dana

Olimpijski turnir trajaće od 19. do 28. jula. Takmičenje će otvoriti mečevi u miks dublu, dok će dan kasnije na teren izaći učesnici u muškom i ženskom singlu. Format ostaje isti kao na prethodnim OI 64 tenisera i teniserke u singlu, 32 para u dublovima i 16 timova u miks dublu, uz ograničenje od najviše četiri predstavnika po državi u pojedinačnoj konkurenciji.